FC Volendam - SC Telstar 2-0 (1-0). Liga holenderska - 35. kolejka Eerste Divisie

25 kwietnia na Kras Stadion odbyło się starcie 35. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami Volendamu i Telstara. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Volendamu 2-0.

L. Zeefuik 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 41 pojedynków drużyna Volendamu wygrała 18 razy i zanotowała 12 porażek oraz 11 remisów.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. Na murawie, jak to często zdarzało się Telstarowi w tym sezonie, pojawił się Redouan El Idrissi, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 10. minucie Siebe'a Vandermeulena. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

Niedługo po rozpoczęciu meczu Martijn Kaars wywołał eksplozję radości wśród kibiców Volendamu, zdobywając bramkę w 16. minucie meczu. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Derry Murkin.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Volendam: Calvinowi Twigtowi w 19. i Densowi Kasiusowi w 20. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Volendamu.

Na drugą połowę zespół Telstara wyszedł w zmienionym składzie, za Iliasa Bronkhorsta, Ozana Kökcü weszli Anass Najah, Robin Eindhoven. W 68. minucie za Ibrahima El Kadiriego wszedł Dean James.

W 72. minucie żółtą kartkę dostał Samuele Mulattieri z drużyny gospodarzy. W 75. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Brian Plat, Lequincio Zeefuik, a na ich miejsce weszli Mike Eerdhuijzen, Samuele Mulattieri. Na 13 minut przed zakończeniem spotkania czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Calvin Twigt z Volendamu i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 19. minucie.

W 82. minucie Tom Overtoom został zmieniony przez Welata Cagro, co miało wzmocnić drużynę Telstara. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Martijna Kaarsa na Jima Beersa oraz Aleksa Plata na Robina Schultego. W 89. minucie żółtą kartką został ukarany Lequincio Zeefuik, piłkarz Volendamu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Volendamu w 90. minucie spotkania, gdy Lequincio Zeefuik zdobył drugą bramkę. Przy strzeleniu gola pomógł Dean James.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Jasper Schendelaar
20′ Denso Kasius
Vincent Regeling
Marco Tol
Siebe Vandermeulen10′
75′ Mike Eerdhuijzen
Frank Korpershoek
Derry John Murkin
Ilias Bronkhorst46′
Boy Deul
Tom Overtoom82′
 16′ 86′ Martijn Kaars
Rashaan Fernandes
68′ Ibrahim El Kadiri
Sven van Doorm
19′ 77′ Calvin Twigt
Ozan Can Kökcü46′
87′ Alex Plat
Gyliano Mauritzio Marvin van Velzen
72′ 75′ Samuele Mulattieri
Glynor Plet
Joey Roggeveen
Trevor Doornbusch
75′  90′ 89′ Lequincio Zeefuik
Abdel Mounaim El Ouazzane
Mohamed Betti
Redouan Taha El Idrissi10′
68′ Dean Ruben James
Farouq Limouri
75′ Brian Plat
Daniel Adshead
Joey Antonioli
Lesley Bakker
87′ Robin Schulte
Welat Cagro82′
86′ Jim Beers