FC Volendam - Roda Kerkrade 3-4 (2-1). Liga holenderska - 27. kolejka Eerste Divisie

W spotkaniu 27. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, które rozegrane zostało 6 marca, drużyna Volendamu przegrała z Rodą 3-4 (2-1). Pojedynek odbył się na Kras Stadion.

F. Serrarens 81'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Volendamu otworzyli wynik. W 18. minucie na listę strzelców wpisał się Samuele Mulattieri. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Francesco Antonucci.

W 19. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Samuele Mulattieri z Volendamu. Przy zdobyciu bramki pomagał Boy Deul.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 40. minucie gola kontaktowego strzelił Patrick Pflücke. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartką został ukarany Robert Klaasen, zawodnik Rody.

Trener Volendamu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Samir Ben Sallam, a murawę opuścił Boy Deul. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Marcowi Tolowi z jedenastki gospodarzy.

W 65. minucie za Alego Messaouda wszedł Fabian Serrarens.

Drużyna gospodarzy niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 25 minut, zespół Rody doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Dylan Vente. Przy strzeleniu gola pomógł Danny Bakker.

W 67. minucie boisko opuścili zawodnicy Volendamu: Dean James, Martijn Kaars, a na ich miejsce weszli Samuele Mulattieri, Ibrahim El Kadiri.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Rody przyniosły efekt bramkowy. W 71. minucie Patrick Pflücke po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 2-3. Bramka padła po podaniu Stefana Marza.

Na kwadrans przed zakończeniem starcia kartkę dostał Samir Ben Sallam z Volendamu. Kibice Rody nie mogli już doczekać się wprowadzenia Nieka Vossebelta. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Dylan Vente. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić kolejnego gola.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Rody w 81. minucie spotkania, gdy Fabian Serrarens zdobył czwartą bramkę. Asystę przy golu zaliczył Thijmen Goppel.

W 82. minucie Alex Plat został zmieniony przez Calvina Twigta, co miało wzmocnić jedenastkę Volendamu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dannego Bakkera na Richarda Jensena.

Prawie natychmiast Zakaria El Azzouzi wywołał eksplozję radości wśród kibiców Volendamu, zdobywając kolejną bramkę w 86. minucie meczu. Drużynie Volendamu zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Rody.

Stefano Marzo
65′ Marco Tol
Kees Luijckx
Mickey van de Ven
Danny Bakker85′
Derry John Murkin
Amir Absalem
46′ Boy Deul
Robert Klaasen45′
Francesco Antonucci
Benjamin Bouchouari
82′ Alex Plat
Ali Messaoud65′
 86′ Zakaria El Azzouzi
Thijmen Goppel
 18′, 19′ 67′ Samuele Mulattieri
Dylan Vente  65′ 76′
67′ Ibrahim El Kadiri
Patrick Pflücke  40′, 71′
Nordin Bakker
Miguel José Oliveira Silva Santos
Barry Lauwers
Youri Roulaux
67′ Dean Ruben James
Richard Olav Jensen85′
Jay Kruiver
Mitchel Keulen
46′ 76′ Samir Ben Sallam
Xander Lambrix
Robin Schulte
Pepijn Schlösser
82′ Calvin Twigt
Niek Vossebelt76′
Jim Beers
Fabian Serrarens65′  81′
Giannis Iatroudis
Jimmy Vijgen
67′ Martijn Kaars

Jip Cornelis Willem Molenaar

Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Volendamu, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną.

Drużyna Volendamu w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.