FC Volendam - Alkmaar Zaanstreek II 2-1 (0-0). Liga holenderska - 38. kolejka Eerste Divisie

W spotkaniu 38. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, które rozegrane zostało 12 maja, zespół Volendamu wygrał z AZ II 2-1 (0-0). Starcie odbyło się na Kras Stadion.

R. Sedláček 74'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka Volendamu wygrała aż cztery razy, zremisowała trzy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w meczu obejrzał Jim Beers z Volendamu. Była to 24. minuta pojedynku.

Na drugą połowę drużyna Volendamu wyszła w zmienionym składzie, za Samira Ben Sallama, Lequincia Zeefuika weszli Alex Plat, Joey Antonioli.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Volendamu w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 61. minucie bramkę zdobył Zakaria El Azzouzi. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Asystę zanotował Joey Antonioli.

W 67. minucie Bram Franken został zmieniony przez Richarda Sedláčeka. W tej samej minucie w zespole AZ II doszło do zmiany. Ernest Poku wszedł za Richonella Margareta. A kibice Volendamu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Francesca Antonucciego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Calvin Twigt. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięskiego gola.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Volendamu doszło do zmiany. Brian Plat wszedł za Marca Tola.

Niedługo później Richard Sedláček wywołał eksplozję radości wśród kibiców AZ II, zdobywając bramkę w 74. minucie meczu. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Ernest Poku.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Volendamu w 79. minucie spotkania, gdy Jim Beers strzelił drugiego gola. Bramka padła po podaniu Francesca Antonucciego.

W 81. minucie Zakaria El Azzouzi został zmieniony przez Dyllandra Pankę, co miało wzmocnić zespół Volendamu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Robina Lathouwersa na Rika Regelinga. Chwilę później trener AZ II postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 83. minucie na plac gry wszedł Des Kunst, a murawę opuścił Fedde de Jong. W 88. minucie w jedenastce AZ II doszło do zmiany. Quinten Dekkers wszedł za Fonsa Gemmla.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Robin Lathouwers82′
68′ Marco Tol
Joey Jacobs
Mike Eerdhuijzen
Tijs Velthuis
Dean Ruben James
Fons Gemmel88′
 79′ 24′ Jim Beers
Richonell Margaret67′
Giannis Iatroudis
Bram Franken67′
46′ Samir Ben Sallam
Zico Buurmeester
 61′ 81′ Zakaria El Azzouzi
Peer Koopmeiners
68′ Calvin Twigt
Fedde de Jong83′
46′ Lequincio Zeefuik
Rik Regeling82′
68′ Brian Plat
Richard Sedláček67′  74′
Jozhua Vertrouwd
Nick Twisk
46′ Joey Antonioli
Des Kunst83′
68′ Francesco Antonucci
Ernest Poku67′
Milan de Haan

46′ Alex Plat

Ibrahim El Kadiri

81′ Dyllandro Panka

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Volendamu przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.