FC Utrecht II - SC Cambuur Leeuwarden 1-3 (0-1). Liga holenderska - 25. kolejka Eerste Divisie

W spotkaniu 25. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, które rozegrane zostało 22 lutego, drużyna Utrechtu II przegrała ze SC Cambuur 1-3 (0-1). Pojedynek odbył się na Sportcomplex Zoudenbalch 1e veld.

25. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2021-02-22 21:00 | Stadion: Sportcomplex Zoudenbalch 1e veld | Arbiter: Clay Ruperti
I. Kallon 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Zespół SC Cambuur wygrał aż sześć razy, zremisował trzy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Pod koniec pierwszej połowy to piłkarze SC Cambuur otworzyli wynik. W 44. minucie Robert Mühren dał prowadzenie swojemu zespołowi. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 25 strzelonych goli. Przy zdobyciu bramki pomagał Ragnar Oratmangoen.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki SC Cambuur.

W 53. minucie Nick Doodeman został zastąpiony przez Giovanniego Kortego.

W 61. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Utrechtu II Raymond Huizing. Chwilę później trener Utrechtu II postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Syliana Mokona. Na boisko wszedł Mark Pabai, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

W 66. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Rubena Kluiverta z Utrechtu II, a w 74. minucie Ragnara Oratmangoena z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener SC Cambuur postanowił bronić wyniku. W 76. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Ragnara Oratmangoena wszedł Jasper ter Heide, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce SC Cambuur utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę jedenastce SC Cambuur udało się strzelić gola i wygrać. Na 10 minut przed zakończeniem starcia arbiter przyznał kartkę Ridzie El Barjijemu z Utrechtu II.

Zawodnicy Utrechtu II odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 90. minucie na listę strzelców wpisał się Tim Pieters. Asystę przy golu zaliczył Odysseus Velanas.

Prawie natychmiast Issa Kallon wywołał eksplozję radości wśród kibiców SC Cambuur, zdobywając kolejną bramkę w pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku meczu. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Robert Mühren.

W drugiej minucie doliczonego czasu spotkania boisko opuścili piłkarze SC Cambuur: Delano Ladan, Joris Kramer, a na ich miejsce weszli Issa Kallon, Alex Bangura. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-3.

Jarchinio Angelo Roberto Antonia
66′ Ruben Kluivert
Calvin Leonardus Mac-Intosch
Reda Akmum
Erik Schouten
62′ Sylian Aldren Mokono
Alex Bangura90′
61′ (samob.) 62′ Raymond Huizing
Ragnar Oratmangoen74′ 76′
76′ Albert-Nicolas Lottin
Robert Mühren  44′
76′ Mohamed Mallahi
Issa Kallon  90′ 90′
Joey Houweling
Pieter Bos
Gabriël Çulhacı
Brett Minnema
62′ Mark Pabai
Stefan Deuling
76′ 80′ Rida El Barjiji
Giovanni Korte53′
Derensili Sanches Fernandes
Delano Ladan90′
62′ Davy Johannes Andreas van den Berg
Maarten Pouwels
Djenairo Gillian Noell Daniels

76′  90′ Tim Pieters

Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Utrechtu II, natomiast piłkarzom SC Cambuur przyznał jedną.

Obie drużyny dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.