FC Utrecht II - Roda Kerkrade 1-2 (0-2). Liga holenderska - 10. kolejka Eerste Divisie

18 października na Sportcomplex Zoudenbalch odbył się pojedynek 10. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami Utrechtu II i Rody. Mecz zakończył się zwycięstwem Rody 2-1. Na stadionie zasiadło 396 widzów.

10. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2021-10-18 20:00 | Stadion: Sportcomplex Zoudenbalch | Widzów: 396 | Arbiter: Luca Evian Cantineau
X. Emmers 20'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na sześć starć jedenastka Rody wygrała trzy razy i tyle samo razy przegrywała. Żaden pojedynek nie zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Prawie natychmiast po rozpoczęciu meczu Patrick Pflücke wywołał eksplozję radości wśród kibiców Rody, zdobywając bramkę w czwartej minucie starcia. W zdobyciu bramki pomógł Bryan Limbombe.

Zespół Utrechtu II ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. W 20. minucie na listę strzelców wpisał się Xian Emmers. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Patricka Pflückego.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka Utrechtu II rozpoczęła w zmienionym składzie, za Dave van den Berga wszedł Yuya Ikeshita. W 56. minucie kartkę otrzymał Stefano Marzo z Rody.

Kibice Utrechtu II nie mogli już doczekać się wprowadzenia Erosa Maddego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Nick Venema. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić kontaktowego gola.

Zawodnicy gospodarzy w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 59. minucie wynik ustalił Arthur Zagre.

W 66. minucie Bryan Limbombe zastąpił Jeremego Cijntjego. W 71. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jullianiego Eerstelinga z Utrechtu II, a w 75. minucie Rodego de Boera z drużyny przeciwnej. W 78. minucie Xian Emmers został zmieniony przez Robina Schoonbrooda, a za Dylana Vente'a wszedł na boisko Niek Vossebelt, co miało wzmocnić zespół Rody. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alberta-Nicolasa Lottina na Meesa Rijksa oraz Jullianiego Eerstelinga na Derensilego Sanchesa.

Na murawie, jak to często zdarzało się Rodzie w tym sezonie, pojawił się Daryl Werker, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 87. minucie Patricka Pflückego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. Od 88. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Utrechtu II i jedną drużynie przeciwnej. Drużynie Utrechtu II zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Rody.

Rody de Boer75′
71′ 83′ Julliani Eersteling
Stefano Marzo56′
Rick Meissen
Guus Joppen
Joshua Ebitonmo Mukeh
Richard Olav Jensen
 59′ Arthur Zagre
Amir Absalem
46′ Dave Johannes Andreas van den Berg
Benjamin Bouchouari
90′ Mohamed Mallahi
Bryan Michael Limbombe Ekango66′
Rayan El Azrak
Patrick Pflücke  4′ 87′
83′ Albert-Nicolas Lottin
Robert Klaasen
Remco Balk
Xian Ghislaine Emmers  20′ 78′
59′ Nick Venema
Daryl Werker87′
46′ 89′ Yuya Ikeshita
Denzel Jubitana
59′ Eros Maddy
Robin Schoonbrood78′
83′ Mees Rijks
Niek Vossebelt87′ 88′
83′ Derensili Sanches Fernandes
Jeremy Cijntje66′

Jimmy Vijgen

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po trzy żółte kartki.

Oba zespoły wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.