FC Utrecht II - Go Ahead Eagles 0-1 (0-1). Liga holenderska - 35. kolejka Eerste Divisie

23 kwietnia na Sportcomplex Zoudenbalch 1e veld odbyło się spotkanie 35. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami Utrechtu II i Eagles'u. Mecz zakończył się zwycięstwem Eagles'u 1-0.

G. Botos 44'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem starć jedenastka Utrechtu II wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. Jedyną bramkę meczu dla Eagles'u zdobył Giannis-Foivos Botos w 44. minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Eagles'u.

Trener Utrechtu II postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Albert-Nicolas Lottin, a murawę opuścił Justin Hoogma. Na drugą połowę jedenastka Utrechtu II wyszła w zmienionym składzie, za Tommy'ego St. Jaga wszedł Rick Meissen.

W 66. minucie w zespole Eagles'u doszło do zmiany. Sam Hendriks wszedł za Giannisa-Foivosa Botosa. Jedyną kartkę w meczu obejrzał Julliani Eersteling z drużyny Eagles'u. Była to 81. minuta starcia. W 85. minucie Ruben Kluivert zastąpił Oussamę Alou.

Julliani Eersteling81′
46′ Tommy St. Jago
Sam Beukema
85′ Ruben Kluivert
Boyd Lucassen
46′ Justin Hoogma
Alessio Budel
46′ Rick Meissen
Andries Noppert
Djevencio van der Kust
Nicolas Abdat
85′ Oussama Alou
Quiermo Dumay
46′ Albert-Nicolas Lottin
Sam Hendriks66′
Aurelio Oehlers
Michalis Spiridakis
Derensili Sanches Fernandes

Jedenastka Utrechtu II miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał piłkarzy Utrechtu II żadną kartką, natomiast zawodnikom Eagles'u pokazał jedną żółtą.

Zespół Utrechtu II w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Eagles'u w drugiej połowie dokonała jednej zmiany.