FC Utrecht II - FC Den Bosch 3-1 (2-0). Liga holenderska - 18. kolejka Eerste Divisie

W spotkaniu 18. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, które rozegrane zostało 4 stycznia, drużyna Utrechtu II wygrała z Den Bosch 3-1 (2-0). Pojedynek odbył się na Sportcomplex Zoudenbalch 1e veld.

18. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2021-01-04 21:00 | Stadion: Sportcomplex Zoudenbalch 1e veld | Arbiter: Stan Teuben
P. van Moorsel 51'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem starć zespół Utrechtu II wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo trzy razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Utrechtu II w 21. minucie spotkania, gdy Oussama Alou strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Hicham Acheffay.

Jedenastka Den Bosch ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Utrechtu II, zdobywając kolejną bramkę. W 24. minucie wynik na 2-0 podwyższył Hicham Acheffay. Sytuację bramkową stworzył Tim Pieters.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna Den Bosch wyszła w zmienionym składzie, za Stevena van der Heijdena wszedł Dhoraso Klas.

Piłkarze Den Bosch odpowiedzieli strzeleniem gola. W 51. minucie bramkę kontaktową zdobył Paco van Moorsel.

W 57. minucie arbiter pokazał kartkę Kevinowi Felidzie, zawodnikowi Den Bosch.

Niedługo później Ruben Kluivert wywołał eksplozję radości wśród kibiców Utrechtu II, strzelając kolejnego gola w 65. minucie pojedynku. Bramka padła po podaniu Hichama Acheffaya.

Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Juniorowi van der Veldenowi z zespołu Den Bosch. W 72. minucie Don Bolsius zastąpił Sebastiaana van Bakla. Po chwili trener Utrechtu II postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 82. minucie zastąpił zmęczonego Oussamę Alou. Na boisko wszedł Aurelio Oehlers, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 90. minucie w drużynie Utrechtu II doszło do zmiany. Özcan Yasar wszedł za Tima Pietersa. W doliczonej pierwszej minucie meczu kartką został ukarany Djevencio van der Kust, piłkarz Utrechtu II. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-1.

Jorn van Hedel
 65′ Ruben Kluivert
Christophe van Zutphen
Reda Akmum
Junior van der Velden69′
90′ Djevencio van der Kust
Dwayne Green
Rida El Barjiji
Kevin Felida57′
Raymond Huizing
Paco van Moorsel  51′
 21′ 82′ Oussama Alou
Steven van der Heijden46′
90′ Tim Pieters
Don Bolsius72′
Derensili Sanches Fernandes
Jizz Hornkamp
 24′ Hicham Acheffay
Robin Voets
82′ Aurelio Oehlers
Dhoraso Moreo Klas46′
Mees Rijks
Ryan Lambert
Tommy van Butselaar
Lars Miedema
90′ Özcan Yasar
Sebastiaan van Bakel72′

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Utrechtu II, a piłkarzom Den Bosch pokazał dwie.

Jedenastka Utrechtu II w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Drużyna Den Bosch w drugiej połowie również dokonała dwóch zmian.