FC Emmen - Almere City FC 3-0 (2-0). Liga holenderska - 17. kolejka Eerste Divisie

W starciu 17. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, które rozegrane zostało 29 listopada, zespół Emmen wygrał z Almere 3-0 (2-0). Spotkanie odbyło się na De Oude Meerdijk.

J. Assehnoun 7',20',52'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 26 meczów jedenastka Almere wygrała 10 razy i zanotowała osiem porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W siódmej minucie bramkę zdobył Jasin-Amin Assehnoun.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Emmen w 20. minucie spotkania, gdy Jasin-Amin Assehnoun zdobył drugą bramkę. Jedyną kartkę w meczu arbiter przyznał Jonasowi Arweilerowi z zespołu gości. Była to 42. minuta starcia.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna Almere wyszła w zmienionym składzie, za Jeffrego Purila wszedł Anass Ahannach.

W 52. minucie swojego trzeciego gola w tym meczu strzelił Jasin-Amin Assehnoun z Emmen. W zdobyciu bramki pomógł Jeredy Hilterman.

W 65. minucie Azzeddine Toufiqui został zastąpiony przez Lucasa Bernadou. Kibice Emmen nie mogli już doczekać się wprowadzenia Teuna Bijlevelda. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Jari Vlak. Chwilę później trener Almere postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Thijs van Leeuwen, a murawę opuścił Faris Hammouti.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-0.

Agil Etemadi
82′ Arnaud Nkodi Luzayadio
Ramon Stanley Remy Leeuwin
65′ Azzeddine Toufiqui
Jeffry Germain Puriel46′
 7′, 20′, 52′ Jasin-Amin Assehnoun
Jorrit Smeets
65′ Jari Vlak
Tim Charles Pieter Receveur
82′ Rui Jorge Monteiro Mendes
Jonas Arweiler42′
75′ Jeredy Hilterman
Lance Duijvestijn77′
Indy Groothuizen
Stijn Keller
Kyan van Dorp
Ezra Hoogenboom
82′ Mitch Apau
Steve Tunga Malanda
65′ Lucas Bernadou
Maarten Pouwels77′
65′ Teun Bijleveld
Thijs van Leeuwen66′
82′ Ben Scholte
Tijmen Wildeboer
75′ Reda Kharchouch

Kian Slor

Sędzia nie ukarał zawodników Emmen żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał jedną żółtą.

Jedenastka Emmen w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.