FC Eindhoven - NEC Nijmegen 0-1 (0-1). Liga holenderska - 21. kolejka Eerste Divisie

25 stycznia na Jan Louwers Stadion odbył się mecz 21. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami FC Eindhoven i Nijmegenu. Starcie zakończyło się zwycięstwem Nijmegenu 1-0.

J. Okita 9'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć pojedynków jedenastka Nijmegenu wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Żaden mecz nie zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedynego gola meczu strzelił Jonathan Okita dla zespołu Nijmegenu. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę przy bramce zaliczył Jordy Bruijn.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom FC Eindhoven: Ikerowi Pozowi w 19. i Brianowi De Keersmaeckerowi w 33. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Nijmegenu.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 74. minucie, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Jonathanowi Okicie i Ruudowi Swinkelsowi. W 75. minucie Brian De Keersmaecker został zastąpiony przez Pietera Bogaersa.

Od 78. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom FC Eindhoven i jedną drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

Janga
74′ Ruud Swinkels
Norbert Alblas
Lorenzo van Kleef
Bart van Rooij
Mawouna Kodjo Amevor
Rens van Eijden
78′ Maarten Peijnenburg
Cas Odenthal
Jason Bourdouxhe
Souffian El Karouani
Jens van Son
Jonathan Okita  9′ 74′ 86′
33′ 75′ Brian De Keersmaecker
Javier Vet
19′ Iker Pozo La Rosa
Jordy Bruijn75′
Hugo Botermans
Dirk Proper
84′ Jort van der Sande
Terry Lartey Sanniez
75′ Pieter Bogaers
Alef Jeronímo Joao

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał pięć żółtych kartek piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Nijmegenu przyznał dwie.

Zespół FC Eindhoven w drugiej połowie wymienił jednego zawodnika. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.