FC Eindhoven - Go Ahead Eagles 0-2 (0-1). Liga holenderska - 23. kolejka Eerste Divisie

5 lutego na Jan Louwers Stadion odbyło się starcie 23. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami FC Eindhoven i Eagles'u. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Eagles'u 2-0.

A. Rabillard 59'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 43 spotkania zespół FC Eindhoven wygrał 17 razy i zanotował 15 porażek oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Eagles'u w 44. minucie spotkania, gdy Sam Beukema zdobył pierwszą bramkę. Bramka padła po podaniu Jaya Idzesa.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Eagles'u.

W 56. minucie za Flora Van Den Eyndena wszedł Bart Biemans.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Eagles'u, strzelając kolejnego gola. W 59. minucie celnym strzałem popisał się Antoine Rabillard. Asystę zanotował Bradly van Hoeven.

Trener FC Eindhoven wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Dica Japa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Hugo Botermans. W 64. minucie w zespole Eagles'u doszło do zmiany. Giannis-Foivos Botos wszedł za Antoine'a Rabillarda. W tej samej minucie trener Eagles'u postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Jacob Mulenga, a murawę opuścił Sam Hendriks.

W 75. minucie Erkan Eyibil został zmieniony przez Jullianiego Eerstelinga, a w pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku za Bradlego van Hoevena wszedł na boisko Zakaria Eddahchouri, co miało wzmocnić jedenastkę Eagles'u. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Maartena Peijnenburga na Dave de Meija. W 79. minucie kartką został ukarany Maarten Peijnenburg, zawodnik FC Eindhoven. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Jay Gorter
56′ Flor Van Den Eynden
Bas Edo Kuipers
79′ 83′ Maarten Peijnenburg
Jay Idzes
Pieter Bogaers
Luuk Brouwers
Brian De Keersmaecker
Erkan Eyibil75′
61′ Hugo Botermans
Andries Noppert
56′ Bart Biemans
Nicolas Abdat
David Janssen
Julliani Eersteling75′
Gijs Vercoelen
Jeroen Veldmate
61′ Dico Chezarino Joey Jap Tjong
Giannis-Foivos Botos64′
Alex Smeins
Zakaria Eddahchouri90′
83′ Dave de Meij
Max Leeflang
Zoran Hurkmans
Quiermo Dumay

Jacob Mulenga64′

Zespół Eagles'u zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał sześć celnych strzałów.

Jedenastka FC Eindhoven zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie ukarał piłkarzy Eagles'u żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Drużyna FC Eindhoven w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.