FC Eindhoven - FC Volendam 1-1 (0-1). Liga holenderska - 26. kolejka Eerste Divisie

W starciu 26. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, które rozegrane zostało 27 lutego, drużyna FC Eindhoven zremisowała z Volendamem 1-1 (0-1). Pojedynek odbył się na Jan Louwers Stadion.

Z. El Azzouzi 19'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 40 meczów jedenastka Volendamu wygrała 20 razy i zanotowała 15 porażek oraz pięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Volendamu otworzyli wynik. W 19. minucie na listę strzelców wpisał się Zakaria El Azzouzi. W zdobyciu bramki pomógł Mickey van de Ven.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Volendamu.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom FC Eindhoven: Dicowi Japowi w 49. i Hugonowi Botermansowi w 54. minucie.

Drużyna FC Eindhoven nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 62. minucie gola wyrównującego strzelił Dico Jap.

W 64. minucie Ibrahim El Kadiri zastąpił Martijna Kaarsa. Chwilę później trener FC Eindhoven postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Mitchel van Rosmalen, a murawę opuścił Jacky Donkor. W tej samej minucie Jason Bourdouxhe został zmieniony przez Jaspera Dahlhausa, co miało wzmocnić zespół FC Eindhoven. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Densa Kasiusa na Marca Tola.

Kibice Volendamu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Samira Ben Sallama. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Francesco Antonucci. W 72. minucie Hugo Botermans został zmieniony przez Briana De Keersmaeckera, a za Dica Japa wszedł na boisko Bart Biemans, co miało wzmocnić zespół FC Eindhoven. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Zakarię El Azzouzi na Giannisa Iatroudisa. Od 75. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Mickey van de Ven
65′ Jason Bourdouxhe
Derry John Murkin
Jens van Son
Boy Deul
Pieter Bogaers
Francesco Antonucci71′
75′ Jort van der Sande
Alex Plat
 62′ 49′ 90′ Dico Chezarino Joey Jap Tjong
Zakaria El Azzouzi  19′ 81′
54′ 72′ Hugo Botermans
Samuele Mulattieri
65′ Jacky Donkor
Ibrahim El Kadiri64′
Jort Borgmans
Nordin Bakker
Thom Anthony Walter Jonkerman
Barry Lauwers
90′ Bart Biemans
Mohamed Betti
José Pedro Cruz Sousa Neto
Dean Ruben James
David Janssen
Marco Tol71′
72′ Brian De Keersmaecker
Samir Ben Sallam71′ 81′
Alex Smeins
Calvin Twigt
65′ Mitchel van Rosmalen
Giannis Iatroudis81′
65′ 75′ Jasper Dahlhaus
Darius Johnson
Dave de Meij
Martijn Kaars64′ 90′

Leon Harry Maloney

Przewaga drużyny Volendamu w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Drużyna FC Eindhoven zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Arbiter przyznał cztery żółte kartki zawodnikom FC Eindhoven, natomiast piłkarzom gości pokazał dwie.

Oba zespoły wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.