FC Eindhoven - FC Utrecht II 2-2 (2-1). Liga holenderska - 38. kolejka Eerste Divisie

12 maja na Jan Louwers Stadion odbyło się starcie 38. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami FC Eindhoven i Utrechtu II. Mecz zakończył się remisem 2-2.

D. Sanches Fernandes 64'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Zespół FC Eindhoven wygrał aż pięć razy, zremisował dwa, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu zespół gospodarzy objął prowadzenie. W pierwszych minutach pojedynku na listę strzelców wpisał się Jort van der Sande. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka FC Eindhoven, zdobywając kolejną bramkę. W piątej minucie wynik na 2-0 podwyższył Valentino Vermeulen.

W 20. minucie kartkę otrzymał Naoufal Azzagari z drużyny gospodarzy. W tej samej minucie Rick Meissen został zastąpiony przez Marka Pabaiego.

Trzeba było trochę poczekać, aby Mees Rijks wywołał eksplozję radości wśród kibiców Utrechtu II, strzelając gola w 42. minucie starcia. Przy strzeleniu gola pomógł Dave van den Berg.

Drugą połowę zespół Utrechtu II rozpoczął w zmienionym składzie, za Remca Balka wszedł Odysseus Velanas. Kibice Utrechtu II nie mogli już doczekać się wprowadzenia Derensilego Sanchesa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy. Murawę musiał opuścić Mees Rijks. Posunięcie trenera było słuszne. Derensilego Sanchesa strzelił wyrównującego gola w 64. minucie spotkania.

W 61. minucie w jedenastce Utrechtu II doszło do zmiany. Albert-Nicolas Lottin wszedł za Justina Hoogmę.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Utrechtu II przyniosły efekt bramkowy. W 64. minucie wynik ustalił Derensili Sanches.

W następstwie utraty gola trener FC Eindhoven postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Naoufala Azzagariego i na pole gry wprowadził napastnika Jackiego Donkora, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 68. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jensa van Sona z FC Eindhoven, a w 77. minucie Raymonda Huizinga z drużyny przeciwnej. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-2.

Raymond Huizing77′
 5′ Valentino Vermeulen
Ruben Kluivert
81′ Bart Biemans
Rick Meissen20′
74′ Joey van Casand
Gabriël Çulhacı
81′ Mitchel van Rosmalen
Justin Hoogma61′
20′ 66′ Naoufal Azzagari
Dave Johannes Andreas van den Berg
Joey Sleegers
Mees Rijks  42′ 61′
68′ Jens van Son
Oussama Alou82′
67′ Iker Pozo La Rosa
Jeredy Hilterman
 3′ Jort van der Sande
Remco Balk46′
Jort Borgmans
Jord Leonardus Ruijgrok Ruijgrok
Thom Anthony Walter Jonkerman
Mark Pabai20′
81′ Jarno Janssen
Djevencio van der Kust82′
Marco Overdevest
Joshua Ebitonmo Mukeh
74′ Miano van den Bos
Yuya Ikeshita
67′ Lorenzo van Kleef
Albert-Nicolas Lottin61′
Hugo Botermans
Odysseus Velanas46′
81′ Jasper Dahlhaus
Derensili Sanches Fernandes61′  64′
66′ Jacky Donkor

Alef Jeronímo Joao

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Utrechtu II pokazał jedną.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników.