FC Eindhoven - FC Den Bosch 1-0 (0-0). Liga holenderska - 36. kolejka Eerste Divisie

W pojedynku 36. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, który rozegrany został 30 kwietnia, zespół FC Eindhoven wygrał z Den Bosch 1-0 (0-0). Mecz na Jan Louwers Stadion obejrzało 350 widzów.

36. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2021-04-30 20:00 | Stadion: Jan Louwers Stadion | Widzów: 350 | Arbiter: Martijn Vos
FC Eindhoven
FC Den Bosch
1
0
J. Sleegers 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 42 mecze jedenastka Den Bosch wygrała 17 razy i zanotowała 13 porażek oraz 12 remisów.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Den Bosch: Matsowi Deijlowi w 40. minucie i Kevinowi Felidzie w pierwszej minucie doliczonego czasu.

Trener FC Eindhoven postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Brian De Keersmaecker, a murawę opuścił Mitchel van Rosmalen. W tej samej minucie za Jaspera Dahlhausa wszedł Hugo Botermans.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Den Bosch: Dwayne'owi Greenowi w 65. i Stevenowi van der Heijdenowi w 70. minucie. Kibice Den Bosch nie mogli już doczekać się wprowadzenia Roya Kuijpersa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Steven van der Heijden. W 76. minucie Jort van der Sande został zmieniony przez Lorenza van Kleefa, co miało wzmocnić drużynę FC Eindhoven. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kevina Felidę na Sebastiaana van Bakla w 88. minucie.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom FC Eindhoven: Brianowi De Keersmaeckerowi w 81. i Jensowi van Sonowi w 87. minucie.

Mimo że zespół FC Eindhoven nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 101 ataków oddał tylko pięć celnych strzałów, to w końcu strzelił długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Joey Sleegers. Asystę zaliczył Hugo Botermans.

Dwayne Green65′
62′ Mitchel van Rosmalen
Ringo Meerveld
62′ Jasper Dahlhaus
Soufyan Ahannach
 90′ Joey Sleegers
Kevin Felida45′ 88′
87′ Jens van Son
Steven van der Heijden70′ 73′
Iker Pozo La Rosa
Romano Ceciel Postema
76′ Jort van der Sande
Don Bolsius
62′ 81′ Brian De Keersmaecker
Roy Kuijpers73′
76′ Lorenzo van Kleef
Ryan Lara Trotman
62′ Hugo Botermans
Sebastiaan van Bakel88′
Alef Jeronímo Joao

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze FC Eindhoven dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Den Bosch w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.