FC Eindhoven - BV De Graafschap 3-2 (1-1). Liga holenderska - 14. kolejka Eerste Divisie

29 listopada na Jan Louwers Stadion odbyło się spotkanie 14. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami FC Eindhoven i Graafschap. Pojedynek zakończył się zwycięstwem FC Eindhoven 3-2.

J. van Heertum 84'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Zespół Graafschap wygrał aż 11 razy, zremisował cztery, a przegrał tylko pięć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Graafschap otworzyli wynik. W siódmej minucie bramkę zdobył Daryl van Mieghem. W zdobyciu bramki pomógł Jesse Schuurman.

W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania kartkę dostał Bart Biemans z FC Eindhoven.

Zawodnicy FC Eindhoven nie poddali się i także strzelili jednego gola jeszcze w pierwszej połowie. W 18. minucie na listę strzelców wpisał się Jacky Donkor. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 38. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jasona Bourdouxhego z FC Eindhoven, a w 39. minucie Mohameda Hamdaouiego z drużyny przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę zespół FC Eindhoven wyszedł w zmienionym składzie, za Hugona Botermansa wszedł Joey Sleegers. A trener Graafschap wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Dannego Verbeeka. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Mohamed Hamdaoui. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić wyrównującą bramkę.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Eindhoven w 58. minucie spotkania, gdy Maarten Peijnenburg strzelił drugiego gola. Przy strzeleniu gola asystował Jort van der Sande.

W 59. minucie Julian Lelieveld został zmieniony przez Jaspera van Heertuma. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Jackiemu Donkorowi z drużyny gospodarzy. Była to 73. minuta meczu. Niedługo później trener FC Eindhoven postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Mitchel van Rosmalen, a murawę opuścił Iker Pozo.

W tej samej minucie w zespole FC Eindhoven doszło do zmiany. Pieter Bogaers wszedł za Jackiego Donkora.

Jedenastka Graafschap nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 84. minucie bramkę wyrównującą zdobył Jasper van Heertum. Bramka padła po podaniu Daryla van Mieghema.

W samej końcówce spotkania w drużynie FC Eindhoven doszło do zmiany. Alef Joao wszedł za Jorta van der Sandego.

Zespół gospodarzy nie dał rywalom długo cieszyć się ze zdobytej bramki. W czwartej minucie doliczonego czasu meczu Pieter Bogaers dał prowadzenie swojej drużynie. Asystę przy golu zaliczył Alef Joao.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-2.

Julian Lelieveld59′
8′ Bart Biemans
Toine Daniël van Huizen70′
 58′ Maarten Peijnenburg
Ted van de Pavert
38′ Jason Bourdouxhe
Roland Baas
46′ Hugo Botermans
Jesse Schuurman59′
77′ Iker Pozo La Rosa
Elmo Lieftink
Jens van Son
Johnatan Opoku Agyemang
Brian De Keersmaecker
Daryl van Mieghem  7′
89′ Jort van der Sande
Ralf Seuntjens
 18′ 73′ 77′ Jacky Donkor
Mohamed Hamdaoui39′ 46′
Jort Borgmans
Edwin Danquah
Thom Jonkerman
Guus Vaags
77′  90′ Pieter Bogaers
Rick Dekker59′
77′ Mitchel van Rosmalen
Danny Verbeek46′
89′ Alef Jeronímo Joao
Sven Blummel
46′ Joey Sleegers
Joey Konings70′

Janis Mystakidis

Arbiter pokazał trzy żółte kartki piłkarzom FC Eindhoven, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.