FC Eindhoven - AFC Ajax II 1-3 (0-2). Liga holenderska - 12. kolejka Eerste Divisie

22 października na Jan Louwers Stadion odbyło się starcie 12. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami FC Eindhoven i Ajaksu II. Mecz zakończył się zwycięstwem Ajaksu II 3-1. Spotkanie obejrzało 2 106 widzów.

12. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2021-10-22 20:00 | Stadion: Jan Louwers Stadion | Widzów: 2106 | Arbiter: Clay Ruperti
K. Taylor 41'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Drużyna FC Eindhoven wygrała aż siedem razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko cztery.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Ajaksu II w 38. minucie spotkania, gdy Victor Jensen strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki pomagał Naci Ünüvar.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Ajaksu II, zdobywając kolejną bramkę. Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy wynik na 0-2 podwyższył Kenneth Taylor. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Youri Regeer.

Między 52. a 60. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Ajaksu II i jedną drużynie przeciwnej. W 61. minucie za Jensa van Sona wszedł Enrico Dueñas.

W tej samej minucie Jasper Dahlhaus został zmieniony przez Jorta van der Sandego, co miało wzmocnić drużynę FC Eindhoven. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Youriego Baasa na Anassa Salaha-Eddinego oraz Ar'janego Marthę na Christiana Kjeldera. Niedługo później trener Ajaksu II postanowił bronić wyniku. W 78. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Kiana Fitza-Jima wszedł Liam van Gelderen, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Ajaksu II utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę drużynie Ajaksu II udało się strzelić gola i wygrać. W tej samej minucie w zespole Ajaksu II doszło do zmiany. Misjonne Naigelino wszedł za Maksa de Waala.

A kibice FC Eindhoven nie mogli już doczekać się wprowadzenia Mitchela van Rosmalena. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Brian De Keersmaecker. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić pierwszą bramkę. W 86. minucie Pieter Bogaers został zmieniony przez Dave de Meija, co miało wzmocnić drużynę FC Eindhoven. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kennetha Taylora na Donnego Warmerdama.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W doliczonej pierwszej minucie pojedynku Victor Jensen po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 0-3. Asystę przy golu po raz kolejny zaliczył Naci Ünüvar.

Zespół FC Eindhoven nie dał rywalom długo cieszyć się ze zdobytej bramki. Dwie minuty później wynik ustalił Barnabás Rácz.

W piątej minucie doliczonego czasu gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Mawouna Amevor osłabiając drużynę gospodarzy. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w tej samej minucie. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-3.

Youri Pieter Regeer
90′ 90′ Mawouna Kodjo Amevor
Enric Llansana Beuse
Maarten Peijnenburg
Nordin Musampa
86′ Pieter Bogaers
Youri Baas60′ 62′
86′ Brian De Keersmaecker
Kian Fitz-Jim78′
61′ Jasper Dahlhaus
Naci Ünüvar
 90′ Barnabás Rácz
Kenneth Ina Dorothea Taylor  41′ 89′
61′ Jens van Son
Ar'jany Martha58′ 62′
52′ Joey Sleegers
Donny Warmerdam89′
86′ Mitchel van Rosmalen
Christian Theodor Kjelder Rasmussen62′
86′ Dave de Meij
Misjonne Juniffer Naigelino Hansen78′
61′ Enrico Erick Dueñas Hernández

61′ Jort van der Sande

Sędzia pokazał dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom FC Eindhoven, a zawodnikom gości przyznał dwie żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół Ajaksu II w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.