FC Dordrecht - SC Telstar 1-0 (0-0). Liga holenderska - 30. kolejka Eerste Divisie

29 marca na Riwal Hoogwerkers Stadion odbył się pojedynek 30. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami Dordrechtu i Telstara. Mecz zakończył się zwycięstwem Dordrechtu 1-0.

K. Jansen 64'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 46 spotkań drużyna Telstara wygrała 19 razy i zanotowała 16 porażek oraz 11 remisów.

Już w pierwszej połowie zespół Telstara został osłabiony. W 43. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Cas Dijkstra osłabiając tym samym drużynę gości.

W 48. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Adnana Ugura z Dordrechtu, a w 52. minucie Vincenta Regelinga z drużyny przeciwnej.

Jedynego gola meczu strzelił Kevin Jansen dla zespołu Dordrechtu. Bramka padła w tej samej minucie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Thomas Poll.

Chwilę później trener Dordrechtu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Mathis Suray, a murawę opuścił Nikolas Agrafiotis. A kibice Telstara nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ozana Kökcü. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Ilias Bronkhorst. W 71. minucie Sven van Doorm został zastąpiony przez Siebe'a Vandermeulena.

Między 76. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze Telstara: Anthony Berenstein, Anass Najah, Rashaan Fernandes, na ich miejsce weszli: Farouq Limouri, Welat Cagro, Robin Eindhoven. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Adnana Ugura, Jariego Schuurmana zajęli: Valentino Pugliese, Jaron Vicario. Od 82. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Telstara i jedną drużynie przeciwnej.

Rashaan Fernandes85′
 64′ Kevin Johnny Jansen
Vincent Regeling52′
69′ Nikolas Agrafiotis
Cas Dijkstra43′
84′ 87′ Jari Schuurman
Sven van Doorm71′
48′ 76′ Adnan Ugur
Siebe Vandermeulen71′ 82′
76′ Valentino Pugliese
Daniel Adshead
87′ Jaron Vicario
Welat Cagro85′
Bradley Miguel Dirk Vliet
Yaël Liesdek
Thomas Schalekamp
Niels van Wetten
69′ Mathis Suray
Robin Eindhoven85′

Ozan Can Kökcü71′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy gości dostali w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Telstara w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.