FC Dordrecht - SC Cambuur Leeuwarden 0-1 (0-1). Liga holenderska - 37. kolejka Eerste Divisie

7 maja na Riwal Hoogwerkers Stadion odbyło się spotkanie 37. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami Dordrechtu i SC Cambuur. Starcie zakończyło się zwycięstwem SC Cambuur 1-0.

R. Mühren 21'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 38 pojedynków jedenastka SC Cambuur wygrała 25 razy i zanotowała 10 porażek oraz trzy remisy.

Od pierwszych minut drużyna SC Cambuur zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Dordrechtu była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną bramkę meczu dla SC Cambuur zdobył z rzutu karnego Robert Mühren w 21. minucie. To już trzydzieste szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 24. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Kevina Jansena z Dordrechtu, a w 30. minucie Mitchela Paulissena z drużyny przeciwnej. W 33. minucie Dehninio Muringen został zmieniony przez Juriana Hobbla. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki SC Cambuur.

Kibice Dordrechtu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Richie Musabę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 16 razy i ma na koncie sześć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Nelson Amadin. W 51. minucie w jedenastce SC Cambuur doszło do zmiany. Mees Hoedemakers wszedł za Mitchela Paulissena.

Niedługo później trener SC Cambuur postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Ragnar Oratmangoen, a murawę opuścił Robin Maulun. Między 68. a 85. minutą, boisko opuścili zawodnicy SC Cambuur: Giovanni Korte, Alex Bangura, Michael Breij, na ich miejsce weszli: Issa Kallon, David Sambissa, Delano Ladan. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mathisa Suraya, Naoufala Bannisa zajęli: Jaron Vicario, Bradley Vliet. W 79. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Issę Kallon ze SC Cambuur, a w 89. minucie Nikkiego Baggermana z drużyny przeciwnej.

Pieter Bos
33′ Dehninio Muringen
Alex Bangura76′
24′ Kevin Johnny Jansen
Michael Breij76′
46′ Nelson Amadin
Mitchel Paulissen30′ 51′
Jari Schuurman
Robin Maulun68′
89′ Nikki Baggerman
Nick Doodeman
68′ Mathis Suray
Robert Mühren  21′ (k.)
85′ Naoufal Bannis
Calvin Leonardus Mac-Intosch
33′ Jurian Hobbel
David Sambissa76′
Mateja Bajunovic
Jasper ter Heide
46′ Richie Ephraim Musaba
Mees Hoedemakers51′
Valentino Pugliese
Issa Kallon68′ 79′
68′ Jaron Vicario
Delano Ladan76′
85′ Bradley Miguel Dirk Vliet
Ragnar Oratmangoen68′

Maarten Pouwels

Zespół SC Cambuur był w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Dordrechtu, a w drugiej dostali tyle samo. Zawodnicy gości obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Jedenastka gospodarzy dokonała czterech zmian. Natomiast drużyna SC Cambuur w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.