FC Dordrecht - NEC Nijmegen 1-2 (0-2). Liga holenderska - 16. kolejka Eerste Divisie

W starciu 16. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, które rozegrane zostało 12 grudnia, drużyna Dordrechtu przegrała z Nijmegenem 1-2 (0-2). Spotkanie odbyło się na Riwal Hoogwerkers Stadion.

R. Janga 6'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół Nijmegenu wygrał dwa razy, zremisował tyle samo, a przegrał tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W pierwszych minutach meczu arbiter przyznał kartkę Anthony'emu Swolfsowi z Dordrechtu.

Tuż po rozpoczęciu meczu zespół gości pokazał swoją wyższość. W tej samej minucie bramkę zdobył Jordy Bruijn. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Nijmegenu w szóstej minucie spotkania, gdy Rangelo Janga zdobył drugą bramkę. Asystę przy golu zanotował Souffian Elkarouani.

Między 34. a 45. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Nijmegenu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Dirka Propera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Jordy Bruijn. W 73. minucie za Jonathana Okitę wszedł Terell Ondaan.

W 74. minucie w drużynie Dordrechtu doszło do zmiany. Nikolas Agrafiotis wszedł za Arsenia Valpoorta. W tej samej minucie trener Dordrechtu postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Richie Musaba, a murawę opuścił Jurian Hobbel. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku arbiter ukarał kartką Nikolasa Agrafiotisa, piłkarza Dordrechtu.

W 84. minucie boisko opuścili piłkarze Nijmegenu: Anton Fase, Cas Odenthal, a na ich miejsce weszli Elayis Tavsan, Edgar Barreto.

Zawodnicy gospodarzy w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W trzeciej minucie doliczonego czasu meczu gola kontaktowego strzelił Kevin Vermeulen.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację minutę później, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Nijmegenu: Terellowi Ondaanowi i Rangelowi Jandze. Jedenastce Dordrechtu zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Nijmegenu.

Okita
4′ Anthony Swolfs
Norbert Alblas
74′ Jurian Hobbel
Bart van Rooij
Özgür Aktas
Rens van Eijden
36′ Julius Bliek
Jordy Bruijn  4′ 45′ 64′
 90′ Kevin Vermeulen
Elayis Tavşan84′
74′ Arsenio Jermaine Cedric Valpoort
Syb van Ottele
74′ Richie Ephraim Musaba
Dirk Wanner Proper64′
Jaron Vicario
Anton Fase84′
74′ 76′ Nikolas Agrafiotis
Terell Ondaan73′ 90′
Thomas Schalekamp
Ayman Sellouf

Arbiter ukarał żółtymi kartkami czterech piłkarzy gości. Przyznał im dwie żółte kartki w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Zawodnicy Dordrechtu obejrzeli dwie żółte kartki w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Jedenastka Dordrechtu w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.