FC Dordrecht - FC Volendam 0-0. Liga holenderska - 20. kolejka Eerste Divisie

15 stycznia na Riwal Hoogwerkers Stadion odbył się mecz 20. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami Dordrechtu i Volendamu. Starcie zakończyło się remisem 0-0.

20. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2021-01-15 18:45 | Stadion: Riwal Hoogwerkers Stadion | Arbiter: Alex Bos
FC Dordrecht
FC Volendam
0
0

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 38 razy. Drużyna Volendamu wygrała aż 16 razy, zremisowała 12, a przegrała tylko 10.

Drużyna Dordrechtu od początku meczu skupiła się na obronie własnej bramki. Przeciwnicy długo próbowali sforsować linię obrony. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 63. minucie za Derry'ego Murkina wszedł Mike Eerdhuijzen. W tej samej minucie w jedenastce Volendamu doszło do zmiany. Ibrahim El Kadiri wszedł za Zakarię El Azzouziego.

Trener Volendamu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Dariusa Johnsona. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Giannis Iatroudis. W 74. minucie w zespole Volendamu doszło do zmiany. Dyllandro Panka wszedł za Samira Ben Sallama. Chwilę później trener Dordrechtu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Richie Musaba, a murawę opuścił Gianni dos Santos.

W 80. minucie Nick Doodeman został zmieniony przez Leona Maloneya, co miało wzmocnić drużynę Volendamu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nikolasa Agrafiotisa na Jarona Vicaria.

Nick Doodeman80′
85′ Nikolas Agrafiotis
Giannis Iatroudis73′
79′ Gianni dos Santos
Samuele Mulattieri
85′ Jaron Vicario
Calvin Twigt
79′ Richie Ephraim Musaba
Ibrahim El Kadiri63′
Thomas Schalekamp
Darius Johnson73′

Leon Harry Maloney80′

Dyllandro Panka74′

Godna podkreślania była świetna praca bramkarza Dordrechtu. Jego postawa na przedpolu uratowała zespół przed porażką. Taki mecz nie zdarza się często. Zachował czyste konto, a rywale oddali aż 10 celnych strzałów. Przewaga zespołu Volendamu w posiadaniu piłki była ogromna (68 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastce nie udało się wygrać meczu.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Zespół Dordrechtu w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.