FC Den Bosch - TOP Oss 1-0 (0-0). Liga holenderska - 31. kolejka Eerste Divisie

2 kwietnia na Stadionie De Vliert w 's-Hertogenbosch odbyło się starcie 31. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami Den Bosch i FC Oss. Mecz zakończył się zwycięstwem Den Bosch 1-0.

J. Hornkamp 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 40 spotkań zespół Den Bosch wygrał 22 razy i zanotował 11 porażek oraz siedem remisów.

Już w pierwszych minutach zespół Den Bosch próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Livio Milts z FC Oss. Była to 35. minuta meczu.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę jedenastka Den Bosch wyszła w zmienionym składzie, za Jorna van Hedla wszedł Frank Sturing. W 56. minucie kartką został ukarany Mats Deijl, zawodnik gospodarzy.

W 62. minucie w drużynie FC Oss doszło do zmiany. Justin Mathieu wszedł za Philippe'a Rommensa. W tej samej minucie Dennis van der Heijden został zmieniony przez Casa Petersa. Chwilę później trener Den Bosch postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Don Bolsius, a murawę opuścił Dhoraso Moreo.

Na 12 minut przed zakończeniem pojedynku kartkę otrzymał Junior van der Velden z zespołu gospodarzy. W 83. minucie w jedenastce FC Oss doszło do zmiany. Tim Hölscher wszedł za Livia Miltsa.

Jedyną bramkę meczu dla Den Bosch zdobył z karnego Jizz Hornkamp w trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania. To już trzynaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Bo Geens
46′ Jorn van Hedel
Trevor David
56′ Mats Deijl
Rick Stuy van den Herik
78′ Junior van der Velden
Niels Fleuren
Dwayne Green
Joshua Jeremiah Sanches
Ringo Meerveld
Olivier Rommens
64′ Dhoraso Moreo Klas
Philippe Rommens62′
Kevin Felida
Lion Kaak
Romano Ceciel Postema
Mart Remans
 90′ (k.) Jizz Hornkamp
Jarni Koorman
46′ Frank Sturing
Justin Mathieu62′
Robin Voets
Lion Kalentjev
Steven van der Heijden
Kyvon Leidsman
64′ Don Bolsius
Cas Peters62′
Roy Kuijpers

Ryan Lara Trotman

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy Den Bosch dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Drużyna Den Bosch w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.