FC Den Bosch - Almere City FC 1-0 (1-0). Liga holenderska - 11. kolejka Eerste Divisie

15 października na Stadionie De Vliert w 's-Hertogenbosch odbyło się starcie 11. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami Den Bosch i Almere. Mecz zakończył się zwycięstwem Den Bosch 1-0. Pojedynek obejrzało 2 672 widzów.

11. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2021-10-15 20:00 | Stadion: Stadion De Vliert | Widzów: 2672 | Arbiter: Ingmar Oostrom
FC Den Bosch
Almere City FC
1
0
S. Ahannach 20'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 32 spotkania zespół Den Bosch wygrał 14 razy i zanotował 12 porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Soufyan Ahannach wywołał eksplozję radości wśród kibiców Den Bosch, strzelając gola w 20. minucie spotkania. Asystę przy bramce zanotował Roy Kuijpers.

W 26. minucie Jonas Arweiler został zastąpiony przez Maartena Pouwelsa. Jedyną kartkę w meczu obejrzał Ramon Leeuwin z Almere. Była to 45. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Den Bosch.

Kibice Almere nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jeffreya Purila. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Bradly van Hoeven. W 46. minucie Jizz Hornkamp został zmieniony przez Ricka Zuijderwijka, co miało wzmocnić zespół Den Bosch. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Thijsa van Leeuwena na Iliasa Alhafta w 63. minucie.

Po chwili trener Den Bosch postanowił bronić wyniku. W 72. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Stevena van der Heijdena wszedł Stan Maas, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gospodarzy utrzymać prowadzenie. W 76. minucie Stije Resink został zmieniony przez Tijmena Wildeboera, co miało wzmocnić zespół Almere. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mohameda Berte'a na Jochema Scheija w 79. minucie oraz Roya Kuijpersa na Djumaneya Burneta w trzeciej minucie doliczonego czasu meczu. W drugiej połowie nie padły gole.

Bram van Vlerken
72′ Steven van der Heijden
Stije Resink76′
90′ Roy Kuijpers
Thijs van Leeuwen63′
79′ Mohamed Berte
Jorrit Smeets
 20′ Soufyan Ahannach
Bradly van Hoeven46′
Rik Mulders
Lance Duijvestijn
46′ Jizz Hornkamp
Jonas Arweiler26′
Gijs Schalks
Agil Etemadi
Konrad Sikking-Stanisławczyk
Thomas Poll
72′ Stan Maas
Jordy Rullens
90′ Djumaney Burnet
Marcelencio Esajas
Nick de Groot
Steve Tunga Malanda
46′ Rick Zuijderwijk
Ilias Alhaft63′
Sven Roos
Maarten Pouwels26′
79′ Jochem Scheij
Jeffry Germain Puriel46′
Max van Hees
Tijmen Wildeboer76′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie ukarał zawodników Den Bosch żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany.