FC Den Bosch - Alkmaar Zaanstreek II 1-2 (1-1). Liga holenderska - 19. kolejka Eerste Divisie

11 stycznia na Stadionie De Vliert w 's-Hertogenbosch odbył się mecz 19. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami Den Bosch i AZ II. Pojedynek zakończył się zwycięstwem AZ II 2-1.

J. Duin 68'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Drużyna Den Bosch wygrała dwa razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Den Bosch w 12. minucie spotkania, gdy Paco van Moorsel strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki asystował Romano Postema.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom AZ II: Kenzowi Goudmijnowi w 15. i Joeyowi Jacobsowi w 31. minucie. W 32. minucie za Romana Postemę wszedł Steven van der Heijden.

Piłkarze AZ II odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 35. minucie gola wyrównującego strzelił Håkon Evjen. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Jelle Duin.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem sędzia przyznał kartkę Tijsowi Velthuisowi z AZ II. Trener AZ II postanowił zagrać agresywniej. W 64. minucie zmienił pomocnika Håkona Evjena i na pole gry wprowadził napastnika Millena Baarsa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

W tej samej minucie w zespole AZ II doszło do zmiany. Sem Dirks wszedł za Maxima Gullita.

Trzeba było trochę poczekać, aby Jelle Duin wywołał eksplozję radości wśród kibiców AZ II, zdobywając kolejną bramkę w 68. minucie starcia. Asystę przy golu zaliczył Thijs Oosting.

Między 76. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze Den Bosch: Steven van der Heijden, Junior van der Velden, na ich miejsce weszli: Roy Kuijpers, Lars Miedema. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Sema Dirksa, Jelle'a Duina zajęli: Fons Gemmel, Soulyman Allouch. W 82. minucie kartką został ukarany Mohamed Taabouni, zawodnik AZ II. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

Peer Koopmeiners
86′ Junior van der Velden
Kenzo Goudmijn15′
 12′ Paco van Moorsel
Thijs Oosting
32′ Romano Postema
Fedde De Jong
32′ 76′ Steven van der Heijden
Soulyman Allouch77′
Max van Hees
Millen Baars64′
Don Bolsius
Des Kunst
76′ Roy Kuijpers

86′ Lars Miedema

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom AZ II pokazał cztery żółte.

Jedenastka gospodarzy wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna AZ II w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.