BV De Graafschap - SC Telstar 2-0 (2-0). Liga holenderska - 19. kolejka Eerste Divisie

8 stycznia na Stadionie De Vijverberg w Doetinchem odbyło się spotkanie 19. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami Graafschap i Telstara. Mecz zakończył się zwycięstwem Graafschap 2-0.

R. Seuntjens 39'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 pojedynków drużyna Telstara wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo aż 12 razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Joey Konings wywołał eksplozję radości wśród kibiców Graafschap , strzelając gola w 15. minucie meczu. Przy strzeleniu gola pomógł Julian Lelieveld.

W 24. minucie sędzia ukarał kartką Ricka Dekkera, zawodnika Graafschap.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Graafschap, zdobywając kolejną bramkę. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy wynik ustalił Ralf Seuntjens. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Joey Konings.

W 44. minucie arbiter przyznał kartkę Anassowi Najahowi z Telstara. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Telstar: Iliasowi Bronkhorstowi w 66. i Redouanowi El Yaakoubiemu w 68. minucie. W 70. minucie Gyliano van Velzen zastąpił Toma Overtooma.

Po chwili trener Telstara postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 80. minucie na plac gry wszedł Cas Dijkstra, a murawę opuścił Anass Najah. Od 80 minuty boisko opuścili piłkarze Graafschap: Joey Konings, Danny Verbeek, Jasper van Heertum, na ich miejsce weszli: Johnatan Opoku, Camiel Neghli, Milan Hilderink. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Rashaana Fernandesa, Daniela Adsheada, Sebastiana Guerry zajęli: Redouan el Idrissi, Anthony Berenstein, Roscello Vlijter.

Rashaan Fernandes80′
87′ Jasper van Heertum
Anass Najah44′ 80′
83′ Danny Verbeek
Sebastian Guerra Soto90′
24′ Rick Dekker
Daniel Adshead80′
 39′ Ralf Seuntjens
Gyliano van Velzen70′
 15′ 80′ Joey Konings
Shaquille Eendracht
87′ Milan Hilderink
Frank Korpershoek
Hamza Bouihrouchane
Tom Overtoom70′
83′ Camiel Neghli
Niels van Wetten
80′ Johnatan Opoku Agyemang
Anthony Berenstein80′
Jesse Schuurman
Cas Dijkstra80′
Sven Blummel
Roscello Vlijter90′

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Telstara pokazał trzy.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Telstara w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.