BV De Graafschap - SBV Excelsior 3-1 (0-0). Liga holenderska - 7. kolejka Eerste Divisie

17 września na Stadionie De Vijverberg w Doetinchem odbył się pojedynek 7. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami Graafschap i Excelsioru. Starcie zakończyło się zwycięstwem Graafschap 3-1. Na stadionie zasiadło 7 274 widzów.

7. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2021-09-17 20:00 | Stadion: Stadion De Vijverberg | Widzów: 7274 | Arbiter: Bas Nijhuis
M. Azarkan 57'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 spotkań zespół Excelsioru wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo sześć razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Od pierwszych minut drużyna Graafschap zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Excelsioru była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę jedenastka Graafschap rozpoczęła w zmienionym składzie, za Ricka Dekkera wszedł Philip Brittijn.

Na początku drugiej połowy piłkarze Graafschap nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 54. minucie bramkę zdobył Jasper van Heertum. Przy zdobyciu bramki pomagał Giovanni Korte.

Kilka chwil później okazało się, że wysiłki podejmowane przez zespół Excelsioru w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Marouan Azarkan. W zdobyciu bramki pomógł Thijs Dallinga.

W 62. minucie Michael Chacón został zmieniony przez Joshuę Eijgenraama.

Niedługo później Joey Konings wywołał eksplozję radości wśród kibiców Graafschap, zdobywając kolejną bramkę w 67. minucie meczu. Bramka padła po podaniu Elma Lieftinka.

W 71. minucie w drużynie Graafschap doszło do zmiany. Camiel Neghli wszedł za Hichama Acheffaya.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Graafschap w 77. minucie spotkania, gdy Elmo Lieftink strzelił trzeciego gola. Między 78. a 85. minutą, boisko opuścili zawodnicy Graafschap: Joey Konings, Giovanni Korte, Elmo Lieftink, na ich miejsce weszli: Devin Haen, Jonathan Vergara, Danzell Gravenberch. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Nikity Vlasenki, Juliana Baasa zajęli: Hugo Botermans, Couhaib Driouech.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-1.

Siebe Horemans
 54′ Jasper van Heertum
Sven Nieuwpoort
Jeffry Fortes
Nikita Vlasenko78′
Roland Baas
Abdallah Aberkane
46′ Rick Dekker
Marouan Azarkan  57′
71′ Hicham Acheffay
Mats Wieffer
85′ Giovanni Korte
Julian Baas78′
Jesse Schuurman
Michael Steven Chacón Ibargüen62′
 77′ 85′ Elmo Lieftink
Reuven Niemeijer
 67′ 78′ Joey Konings
Serano Seymor
46′ Philip Brittijn
Modeste Duku Mbenga
71′ Camiel Neghli
Joshua Eijgenraam62′
85′ Jonathan Vergara Berrio
Hugo Botermans78′
85′ Danzell Gravenberch
Couhaib Driouech78′
78′ Devin Haen

Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Drużyna Graafschap w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.