BV De Graafschap - FC Eindhoven 1-0 (0-0). Liga holenderska - 27. kolejka Eerste Divisie

W pojedynku 27. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, który rozegrany został 7 marca, jedenastka Graafschap wygrała z FC Eindhoven 1-0 (0-0). Starcie odbyło się na Stadionie De Vijverberg w Doetinchem.

M. Platje 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 21 meczów drużyna Graafschap wygrała 11 razy i zanotowała sześć porażek oraz cztery remisy.

Od pierwszych minut drużyna Graafschap zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki FC Eindhoven była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Od 32. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom FC Eindhoven i jedną drużynie przeciwnej.

W 59. minucie Jordy Tutuarima został zastąpiony przez Rolanda Baasa. Trener Graafschap postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił pomocnika Elma Lieftinka i na pole gry wprowadził napastnika Mohameda Hamdaouiego, który w bieżącym sezonie ma na koncie pięć bramek. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

A trener FC Eindhoven wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Mitchela van Rosmalena. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy. Murawę musiał opuścić Dico Jap. W 71. minucie Toine van Huizen został zmieniony przez Antoniusa Platjego, co miało wzmocnić jedenastkę Graafschap. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Hugona Botermansa na Alefa Joao w 76. minucie oraz Jorta van der Sandego na Barta Biemansa w tej samej minucie.

Bramkarz FC Eindhoven wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w meczu aż siedem razy, ale nie zachował czystego konta. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry bramkę zdobył Antonius Platje. Asystę zaliczył Daryl van Mieghem.

Minutę później w drużynie Graafschap doszło do zmiany. Jesse Schuurman wszedł za Clinta Leemansa.

Ruud Swinkels
32′ Julian Lelieveld
Valentino Vermeulen
Jasper van Heertum
Mawouna Kodjo Amevor44′
Ted van de Pavert
Maarten Peijnenburg
59′ Jordy Tutuarima
Jason Bourdouxhe
71′ Toine Daniël van Huizen
Jens van Son
Danny Verbeek
Pieter Bogaers
60′ Elmo Lieftink
Jort van der Sande88′
90′ Clint Leemans
Thom Anthony Walter Jonkerman
59′ Roland Baas
Naoufal Azzagari
90′ Jesse Schuurman
Mitchel van Rosmalen63′
Devin Haen
Dave de Meij
60′ Mohamed Hamdaoui
Alef Jeronímo Joao76′
Joey Konings
Wael Nasser
71′  90′ Antonius Johannes Melvin Platje

Jedenastka Graafschap była w posiadaniu piłki przez 68 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Graafschap dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Drużyna Graafschap w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.