BV De Graafschap - FC Eindhoven 0-0. Liga holenderska - 11. kolejka Eerste Divisie

W meczu 11. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, który rozegrany został 15 października, zespół Graafschap zremisował z FC Eindhoven 0-0. Mecz na Stadionie De Vijverberg w Doetinchem obejrzało 8 759 widzów.

11. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2021-10-15 20:00 | Stadion: Stadion De Vijverberg | Widzów: 8759 | Arbiter: Martin van den Kerkhof
BV De Graafschap
FC Eindhoven
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 22 pojedynki jedenastka Graafschap wygrała 12 razy i zanotowała sześć porażek oraz cztery remisy.

Już w pierwszych minutach zespół Graafschap próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 41. minucie za Maartena Peijnenburga wszedł Jarno Janssen.

Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Nigelowi Bertramsowi z jedenastki gości. Była to 55. minuta meczu. Trener FC Eindhoven postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Koen Oostenbrink, a murawę opuścił Jort van der Sande.

A trener Graafschap wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Danzella Gravenbercha. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Devin Haen. Na sześć minut przed zakończeniem starcia w jedenastce Graafschap doszło do zmiany. Jonathan Vergara wszedł za Giovanniego Kortego.

Jasper Dahlhaus
84′ Giovanni Korte
Barnabás Rácz
Jesse Schuurman
Jens van Son
Elmo Lieftink
Joey Sleegers
84′ Devin Haen
Koen Oostenbrink70′
84′ Jonathan Vergara Berrio
Miano van den Bos
84′ Danzell Gravenberch
Mitchel van Rosmalen
Joey Konings
Dave de Meij

Drużyna Graafschap miała 13 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Zespół FC Eindhoven zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom FC Eindhoven przyznał jedną żółtą.

Jedenastka Graafschap w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Zespół gości również wymienił dwóch graczy.