BV De Graafschap - FC Dordrecht 0-3 (0-1). Liga holenderska - 31. kolejka Eerste Divisie

2 kwietnia na Stadionie De Vijverberg w Doetinchem odbył się mecz 31. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami Graafschap i Dordrechtu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Dordrechtu 3-0.

N. Bannis 54',61'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 19 razy. Drużyna Graafschap wygrała aż 10 razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko pięć.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Julianowi Lelieveldowi z Graafschap. Była to dziewiąta minuta spotkania.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Dordrechtu w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 34. minucie bramkę zdobył Nikolas Agrafiotis. Przy zdobyciu bramki asystował Naoufal Bannis.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Dordrechtu.

Trener Graafschap wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Johnatana Opoku. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Ralf Seuntjens. Na drugą połowę drużyna Graafschap wyszła w zmienionym składzie, za Clinta Leemansa, Toine van Huizena weszli Antonius Platje, Jordy Tutuarima.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Dordrechtu w 54. minucie spotkania, gdy Naoufal Bannis zdobył drugą bramkę. Asystę przy golu zanotował Richie Musaba.

W 61. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Naoufal Bannis z Dordrechtu. Po raz kolejny do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Richie Musaba.

W 70. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Tedowi van de Pavertowi z zespołu gospodarzy. W 72. minucie Rick Dekker zastąpił Jesse'a Schuurmana. W tej samej minucie w drużynie Graafschap doszło do zmiany. Joey Konings wszedł za Mohameda Hamdaouiego.

Na siedem minut przed zakończeniem pojedynku czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Ted van de Pavert z Graafschap i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 70. minucie. Niedługo później trener Dordrechtu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 84. minucie na plac gry wszedł Nelson Amadin, a murawę opuścił Richie Musaba. W 85. minucie w drużynie Dordrechtu doszło do zmiany. Mathis Suray wszedł za Nikolasa Agrafiotisa.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-3.

Max van Herk
9′ Julian Lelieveld
Jurian Hobbel
72′ Rick Dekker
Özgür Aktas
70′ 83′ Ted van de Pavert
Bernardo Neves Jesus Gouveia Silva
72′ Mohamed Hamdaoui
Thomas Poll
46′ Toine Daniël van Huizen
Kevin Johnny Jansen
Danny Verbeek
Nikolas Agrafiotis  34′ 85′
46′ Clint Leemans
Jari Schuurman
Elmo Lieftink
Adnan Ugur
Daryl van Mieghem
Richie Ephraim Musaba84′
46′ Ralf Seuntjens
Dehninio Muringen
46′ Jordy Tutuarima
Nelson Amadin84′
Camiel Neghli
Nikki Baggerman
46′ Johnatan Opoku Agyemang
Valentino Pugliese
72′ Jesse Schuurman
Bradley Miguel Dirk Vliet
72′ Joey Konings
Thomas Schalekamp
46′ Antonius Johannes Melvin Platje
Mathis Suray85′

Zespół Graafschap miał 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Drużyna Graafschap zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Graafschap pokazał dwie żółte i jedną czerwoną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna Dordrechtu w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.