BV De Graafschap - Almere City FC 2-2 (1-1). Liga holenderska - 35. kolejka Eerste Divisie

W starciu 35. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, które rozegrane zostało 23 kwietnia, drużyna Graafschap zremisowała z Almere 2-2 (1-1). Mecz odbył się na Stadionie De Vijverberg w Doetinchem.

35. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2021-04-23 21:00 | Stadion: Stadion De Vijverberg | Arbiter: Martin van den Kerkhof
T. Verheydt 59'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 19 razy. Zespół Graafschap wygrał aż 12 razy, zremisował cztery, a przegrał tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu drużyna Graafschap trafiła do bramki rywala. W trzeciej minucie Elmo Lieftink dał prowadzenie swojemu zespołowi. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Johnatan Opoku.

W 18. minucie arbiter pokazał kartkę Tedowi van de Pavertowi z drużyny gospodarzy.

Zawodnicy gości odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Elias Grænge.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę jedenastka Graafschap wyszła w zmienionym składzie, za Dannego Verbeeka wszedł Ralf Seuntjens.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Almere przyniosły efekt bramkowy. W 59. minucie na listę strzelców wpisał się Thomas Verheydt. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwudzieste trafienie w sezonie. Asystę zanotował Daniël Breedijk.

Kibice Almere nie mogli już doczekać się wprowadzenia Johna Yeboaha. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Elias Grænge. W 60. minucie Steve Tunga został zmieniony przez Farisa Hammoutiego. Chwilę później trener Graafschap postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Mohamed Hamdaoui, a murawę opuścił Elmo Lieftink.

Zawodnicy gospodarzy nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W piątej minucie doliczonego czasu spotkania bramkę wyrównującą zdobył Jesse Schuurman. Asystę przy golu zaliczył Ted van de Pavert.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-2.

Frederik Helstrup74′
18′ Ted van de Pavert
Damon Mirani
Jordy Tutuarima
Tim Charles Pieter Receveur
Julian Lelieveld
Steve Tunga Malanda60′
 3′ 64′ Elmo Lieftink
Elias Fritjof Grænge Sørensen  45′ 60′
 90′ Jesse Schuurman
Jorrit Smeets
46′ Danny Verbeek
Ryan Koolwijk75′
Daryl van Mieghem
Ilias Alhaft83′
64′ Johnatan Opoku Agyemang
Guillermo Gauna
64′ Mohamed Hamdaoui
Stije Resink
Joey Konings
Oussama Bouyaghlafen83′
64′ Antonius Johannes Melvin Platje
Mees Kaandorp75′
46′ Ralf Seuntjens
Jeffry Germain Puriel

John Yeboah Zamora60′

Sędzia nie ukarał piłkarzy Almere żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Almere w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.