Almere City Football Club - Tot Ons Plezier Oss 3-0 (1-0). Liga - 2. kolejka

W meczu 2. kolejki Eerste Divisie, który rozegrany został 12 sierpnia, drużyna Almere City wygrała z Ossem 3-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Yanmar Stadion.

W  meczu 2. kolejki  Eerste Divisie, który rozegrany został 12 sierpnia, drużyna Almere City wygrała  z Ossem  3-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Yanmar Stadion.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 19 razy. Jedenastka Almere City wygrała aż 13 razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko cztery.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W trzeciej minucie po rozpoczęciu kartkę dostał Roshon van Eijma, piłkarz Ossu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Almere City w 18. minucie spotkania, gdy Faiz Mattoir strzelił pierwszego gola. Bramka padła po podaniu Stije Resinka.

W 44. minucie arbiter przyznał kartkę Deanowi van der Sluysowi z zespołu Ossu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Almere City.

Jedenastka Ossu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Almere City, zdobywając kolejną bramkę. W 54. minucie na listę strzelców wpisał się Hamdi Akujobi. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Bradly van Hoeven.

W 63. minucie za Joepa van der Sluijsa wszedł Richie Musaba. W tej samej minucie w zespole Ossu doszło do zmiany. Joshua Sanches wszedł za Ricka Dekkera. W tej samej minucie trener Almere City postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Hamdiego Akujobiego wszedł Niciano Grootfaam, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Almere City utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę drużynie Almere City udało się strzelić gola i wygrać.

Między 69. a 85. minutą, boisko opuścili zawodnicy Almere City: Bradly van Hoeven, Lance Duijvestijn, Jeredy Hilterman, na ich miejsce weszli: Layee Kromah, Pascu, Tijmen Wildeboer. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Deana van der Sluysa, Lorenza Piquego, Justina Mathieu zajęli: Nicolas Abdat, Milan Hilderink, Arthur Allemeersch.

Pascu wywołał eksplozję radości wśród kibiców Almere City, strzelając kolejnego gola w 86. minucie spotkania. W 88. minucie w zespole Almere City doszło do zmiany. Manel Royo wszedł za Faiza Mattoira.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Thomasowi Pollowi z Almere City. Była to 90. minuta meczu. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-0.

Jeśli jedenastka Ossu nie wykorzystała 11 rzutów rożnych w spotkaniu to nie mogła liczyć na zwycięstwo.

Piłkarze Almere City obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.