Almere City FC - NEC Nijmegen 2-0 (1-0). Liga holenderska - 31. kolejka Eerste Divisie

W starciu 31. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, które rozegrane zostało 2 kwietnia, zespół Almere wygrał z Nijmegenem 2-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Yanmar Stadion.

T. Verheydt 18',58'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem meczów zespół Nijmegenu wygrał cztery razy i tyle samo razy przegrywał. Żaden pojedynek nie zakończył się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 16. minucie kartkę obejrzał Kevin Bukusu z jedenastki gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Almere w 18. minucie spotkania, gdy Thomas Verheydt zdobył pierwszą bramkę. To już osiemnaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartką został ukarany Jorrit Smeets, piłkarz Almere. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Almere.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Bart van Rooij z Nijmegenu. Była to 51. minuta starcia.

W 58. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Thomas Verheydt z Almere. W 60. minucie Kevin Bukusu zastąpił Jonathana Okitę.

Kibice Nijmegenu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Terella Ondaana. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Jordy Bruijn. Niedługo później trener Almere postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Jorrita Smeetsa. Na boisko wszedł Ryan Koolwijk, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Cas Odenthal
71′ Radinio Roberto Balker
Souffian El Karouani
38′ 71′ Jorrit Smeets
Kevin Vangu Phambu Bukusu16′ 60′
Tim Charles Pieter Receveur
Javier Vet
Faris Hammouti
Jordy Bruijn66′
71′ Mees Kaandorp
Dirk Wanner Proper
 18′, 58′ (k.) 74′ Thomas Jacco Verheydt
Elayis Tavşan
87′ John Yeboah Zamora
Rangelo Maria Janga76′
Agil Etemadi
Norbert Alblas
Stijn Keller
Job Schuurman
71′ Delvechio Blackson
Guus Gertsen
Frederik Helstrup
Edgar Barreto
Anwar Bensabouh
Thomas Beekman
71′ Ryan Koolwijk
Mathias De Wolf
Stije Resink
Thibo Baeten76′
Steve Tunga Malanda
Anton Fase
71′ Ilias Alhaft
Jonathan Yula Okita60′
87′ Oussama Bouyaghlafen
Terell Ondaan66′
74′ Elias Fritjof Grænge Sørensen
Ayman Sellouf
Jeffrey Germain Puriel
Joep van der Sluijs

Jedenastka Nijmegenu miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Nijmegenu przyznał dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna Nijmegenu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.