Almere City FC - FC Eindhoven 0-0. Liga holenderska - 19. kolejka Eerste Divisie

8 stycznia na Yanmar Stadion odbył się mecz 19. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami Almere i FC Eindhoven. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0.

19. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2021-01-08 21:00 | Stadion: Yanmar Stadion | Arbiter: Laurens Gerrets
Almere City FC
FC Eindhoven
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 29 pojedynków jedenastka Almere wygrała 15 razy i zanotowała 10 porażek oraz cztery remisy.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 29. minucie w jedenastce Almere doszło do zmiany. Faris Hammouti wszedł za Radinia Balkera.

W 51. minucie sędzia pokazał kartkę Timowi Receveurowi z drużyny gospodarzy. W 65. minucie Elias Sørensen zastąpił Oussamę Bouyaghlafena.

W 66. minucie w zespole Almere doszło do zmiany. Steve Tunga wszedł za Tima Receveura. W tej samej minucie na murawie pojawił się Pieter Bogaers z FC Eindhoven, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Wszedł on za Jackiego Donkora. W 72. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Briana De Keersmaeckera z FC Eindhoven, a w 77. minucie Xian Emmers z drużyny przeciwnej.

Trener Almere wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jearla Margarithę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Xian Emmers. W 79. minucie Mees Kaandorp został zmieniony przez Guillerma Gaunę, co miało wzmocnić zespół Almere. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Briana De Keersmaeckera na Mitchela van Rosmalena w 86. minucie oraz Ikera Poza na Barta Biemansa w pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku.

Ruud Swinkels
29′ Radinio Roberto Balker
Jason Bourdouxhe
51′ 66′ Tim Receveur
Hugo Botermans
Ryan Koolwijk
Jens van Son
77′ 79′ Xian Ghislaine Emmers
Jacky Donkor66′
65′ Elias Sørensen
Iker Pozo La Rosa90′
Thomas Verheydt
Brian De Keersmaecker72′ 86′
79′ Mees Kaandorp
Pieter Bogaers66′
29′ Faris Hammouti
Mitchel van Rosmalen86′
Bram van Vlerken
Dave de Meij
Anwar Bensabouh
Alef Jeronímo Joao
79′ Guillermo Gauna

Stije Resink

66′ Steve Tunga Malanda

65′ Oussama Bouyaghlafen

79′ Jearl Margaritha

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom FC Eindhoven pokazał jedną.

Drużyna gospodarzy wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół FC Eindhoven w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.