Almere City FC - FC Dordrecht 2-2 (1-2). Liga holenderska - 8. kolejka Eerste Divisie

24 września na Yanmar Stadion odbyło się spotkanie 8. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami Almere i Dordrechtu. Pojedynek zakończył się remisem 2-2. Starcie obejrzało 2 104 widzów.

8. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2021-09-24 20:00 | Stadion: Yanmar Stadion | Widzów: 2104 | Arbiter: Luca Evian Cantineau
M. Savastano 35'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 30 meczów jedenastka Dordrechtu wygrała 14 razy i zanotowała 10 porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to zawodnicy Dordrechtu otworzyli wynik. W 14. minucie bramkę zdobył Nikolas Agrafiotis. Asystę przy golu zaliczył Stijn Meijer.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Dordrecht: Stijnowi Meijerowi w 19. i Anouarowi El Azzouziemu w 29. minucie.

Jedenastka Almere ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy nie dał szans obrony bramkarzowi Mauro Savastano. Sytuację bramkową stworzył Pascu.

Piłkarze Almere szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 41. minucie na listę strzelców wpisał się Bradly van Hoeven.

Trener Almere postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Jonas Arweiler, a murawę opuścił Maarten Pouwels. Jonas Arweiler nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając jedną bramkę. Był to jego drugi gol w tegorocznych rozgrywkach. W 60. minucie Thibaut Lesquoy został zmieniony przez Thomasa Polla.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Almere doszło do zmiany. Anass Ahannach wszedł za Bradlego van Hoevena.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Almere przyniosły efekt bramkowy. Bramkę na 2-2 w 69. minucie zdobył Jonas Arweiler. Przy strzeleniu gola pomagał Bram van Vlerken.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Almere doszło do zmiany. Frederik Helstrup wszedł za Jorrita Smeetsa. Chwilę później trener Dordrechtu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Nikolasa Agrafiotisa. Na boisko wszedł Mathis Suray, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Jari Schuurman z Dordrechtu. Była to 84. minuta meczu.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-2.

Jop van der Avert
60′ Thibaut Lesquoy
Mauro Alessio Savastano  35′
Ilias Alhaft
Tim Hölscher
71′ Jorrit Smeets
José Pascual Alba Seva89′
Stije Resink
Nikolas Agrafiotis  14′ 73′
 41′ 66′ Bradly van Hoeven
Anouar El Azzouzi29′ 81′
Lance Duijvestijn
Jari Schuurman84′
46′ Maarten Pouwels
Stijn Meijer19′
Agil Etemadi
Joey Koorevaar
71′ Frederik Helstrup
Jurian Hobbel
60′ Thomas Poll
Nikki Baggerman81′
66′ Anass Ahannach
Bradley Miguel Dirk Vliet89′
Steve Tunga Malanda
Mathis Suray73′
Thijs van Leeuwen
Jerailly Wielzen
46′  69′ Jonas Arweiler

Marcelencio Esajas

Jeffrey Germain Puriel

Przewaga drużyny Almere w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Arbiter nie ukarał zawodników Almere żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał trzy żółte.

Jedenastka Almere w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.