Almere City FC - AFC Ajax II 2-4 (1-1). Liga holenderska - 7. kolejka Eerste Divisie

17 września na Yanmar Stadion odbył się mecz 7. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami Almere i Ajaksu II. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Ajaksu II 4-2. Na stadionie stawiło się 2 652 widzów.

7. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2021-09-17 20:00 | Stadion: Yanmar Stadion | Widzów: 2652 | Arbiter: Robin Hensgens
M. de Waal 55',77',83'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 pojedynków zespół Almere wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo aż dziewięć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu zawodnicy Almere nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 11. minucie bramkę zdobył Lance Duijvestijn. Przy zdobyciu bramki pomógł Bram van Vlerken.

Piłkarze Ajaksu II nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 20. minucie bramkę wyrównującą zdobył Mohammed Kudus. W zdobyciu bramki pomógł Christian Kjelder.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna Ajaksu II wyszła w zmienionym składzie, za Mohammeda Kudusa wszedł Liam van Gelderen.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Ajaksu II w 55. minucie spotkania, gdy Max de Waal strzelił z rzutu karnego drugiego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie.

W 59. minucie za Stije Resinka wszedł Jorrit Smeets.

Trzeba było trochę poczekać, aby Max de Waal wywołał eksplozję radości wśród kibiców Ajaksu II, zdobywając kolejną bramkę w 77. minucie pojedynku. W 81. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Ar'jany Martha, Kristian Hlynsson, a na ich miejsce weszli Naci Ünüvar, Donny Warmerdam.

Na osiem minut przed zakończeniem meczu kartkę dostał Michael Woud, zawodnik Almere.

W 83. minucie swojego trzeciego gola w tym meczu strzelił Max de Waal z Ajaksu II. W 87. minucie arbiter przyznał kartkę Nordinowi Musampie z Ajaksu II.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania na listę strzelców wpisał się Tijmen Wildeboer. Bramka padła po podaniu Thomasa Polla.

W doliczonej czwartej minucie starcia sędzia pokazał kartkę Liamowi van Gelderenowi z jedenastki gości. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-4.

AFC Ajax II
82′ Michael Cornelis Woud
Nordin Musampa87′
61′ Thibaut Lesquoy
Youri Baas
Ilias Alhaft
Kian Fitz-Jim
Tim Charles Pieter Receveur
Christian Theodor Kjelder Rasmussen
59′ Stije Resink
Naci Ünüvar81′
73′ Bradly van Hoeven
Donny Warmerdam81′
 11′ 73′ Lance Duijvestijn
Mohammed Kudus  20′ 46′
73′ Maarten Pouwels
Max de Waal  55′ (k.), 77′, 83′ (k.)
Agil Etemadi
Joey Roggeveen
Frederik Helstrup
Terrence John Douglas
61′ Thomas Poll
Anass Salah-Eddine
73′ Anass Ahannach
Liam van Gelderen46′ 90′
59′ Jorrit Smeets
Kristian Nökkvi Hlynsson81′
Steve Tunga Malanda
Enric Llansana Beuse
73′ Thijs van Leeuwen
Ar'jany Martha81′
Marcelencio Esajas

Jeffrey Germain Puriel

73′  88′ Tijmen Wildeboer

Drużyna Ajaksu II była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Piłkarze Almere otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Zespół Almere w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.