Alkmaar Zaanstreek II - TOP Oss 0-1 (0-1). Liga holenderska - 15. kolejka Eerste Divisie

5 grudnia na AFAS Trainingscomplex w Wijdewormer odbył się pojedynek 15. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami AZ II i FC Oss. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FC Oss 1-0.

R. Stuij van den Herik 25'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na sześć meczów jedenastka FC Oss wygrała trzy razy i tyle samo razy przegrywała. Żadne spotkanie nie zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Jedynego gola meczu strzelił Rick Stuij dla zespołu FC Oss. Bramka padła w tej samej minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki FC Oss.

Drugą połowę drużyna AZ II rozpoczęła w zmienionym składzie, za Tijsa Velthuisa wszedł Jorn Berkhout. Trener AZ II postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Des Kunst, a murawę opuścił Yusuf Barasi.

Między 53. a 66. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości. W 72. minucie Millen Baars zastąpił Soulymana Alloucha. W 89. minucie sędzia pokazał kartkę Juanowi Familiowi-Castillowi z zespołu gospodarzy.

W 90. minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, jednak bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna FC Oss. W doliczonej drugiej minucie starcia w jedenastce FC Oss doszło do zmiany. Niels Fleuren wszedł za Liona Kaaka. W drugiej połowie nie padły bramki.

Trevor David66′
46′ Tijs Velthuis
Jan Lammers
Maxim Gullit
Lorenzo Piqué
89′ Juan Familio-Castillo
Rick Stuij van den Herik  25′ 60′
72′ Millen Baars
Dennis van der Heijden 90′ (k.)
46′ Yusuf Barasi
Jarni Koorman77′
Mohamed Taabouni
Giovanni Büttner85′
Elber Evora
Ronald Koeman Jr.
46′ Jorn Berkhout
Olivier Rommens77′
72′ Soulyman Allouch
Joshua Jeremiah Sanches
46′ Des Kunst

Cas Peters

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom FC Oss pokazał trzy.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna FC Oss w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.