Alkmaar Zaanstreek II - SBV Excelsior 0-2 (0-0). Liga holenderska - 18. kolejka Eerste Divisie

W meczu 18. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, który rozegrany został 6 grudnia, zespół AZ II przegrał z Excelsiorem 0-2 (0-0). Starcie odbyło się na AFAS Trainingscomplex w Wijdewormer.

T. Dallinga 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół Excelsioru wygrał dwa razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Marouanowi Azarkanowi z Excelsioru. Była to 45. minuta spotkania.

Drugą połowę zespół AZ II rozpoczął w zmienionym składzie, za Peera Koopmeinersa wszedł Zico Buurmeester. Trener AZ II postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Iman Griffith, a murawę opuścił Yusuf Barasi.

W 65. minucie żółtą kartkę dostał Zico Buurmeester, piłkarz AZ II. W tej samej minucie na murawie pojawił się Brandon Rutherford z Excelsioru, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Wszedł on za Abdallaha Aberkanego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę otrzymał Mohamed Taabouni z drużyny gospodarzy.

W 77. minucie w zespole AZ II doszło do zmiany. Myron van Brederode wszedł za Ernesta Poku.

Dopiero pod koniec meczu Marouan Azarkan wywołał eksplozję radości wśród kibiców Excelsioru, zdobywając bramkę w 80. minucie pojedynku. Na sześć minut przed zakończeniem starcia drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Mohamed Taabouni osłabiając drużynę AZ II. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 66. minucie.

W 86. minucie Marouan Azarkan zastąpił Modeste'a Duku. W tej samej minucie w drużynie Excelsioru doszło do zmiany. Couhaib Driouech wszedł za Matsa Wieffera.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Excelsioru w 90. minucie spotkania, gdy Thijs Dallinga strzelił drugiego gola. To już dwudzieste drugie trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Modeste Duku.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Mats Wieffer86′
46′ Peer Koopmeiners
Julian Baas
77′ Ernest Poku
Michael Steven Chacón Ibargüen
66′ 84′ Mohamed Taabouni
Reuven Niemeijer
46′ Yusuf Barasi
Nikita Vlasenko
46′ 65′ Zico Buurmeester
Modeste Duku Mbenga86′
Bram Franken
Noa Dundas
Nick Twisk
Hugo Botermans
46′ Iman Griffith
Couhaib Driouech86′
Ricuenio Kewal

77′ Myron van Brederode

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.