Alkmaar Zaanstreek II - NAC Breda 2-3 (0-2). Liga holenderska - 27. kolejka Eerste Divisie

W starciu 27. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, które rozegrane zostało 8 marca, zespół AZ II przegrał z NAC 2-3 (0-2). Pojedynek odbył się na AFAS Trainingscomplex w Wijdewormer.

M. Maria 71'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka NAC wygrała aż trzy razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu zawodnicy NAC nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 20. minucie bramkę zdobył Kaj de Rooij. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Mario Amare.

Jedyną kartkę w meczu dostał Moreno Rutten z NAC. Była to 26. minuta meczu.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka NAC, zdobywając kolejną bramkę. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Alexander Immers. Bramka padła po podaniu Mounira El Allouchiego.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół NAC rozpoczął w zmienionym składzie, za Morena Ruttena wszedł Robin Schouten.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W 50. minucie bramkę kontaktową zdobył Zakaria Aboukhlal. Sytuację bramkową stworzył Jelle Duin.

Drużyna gospodarzy wyrównała wynik meczu. W 52. minucie Zakaria Aboukhlal wyrównał wynik meczu.

Trener NAC postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Lewisa Fioriniego i na pole gry wprowadził napastnika Anca Jansena. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Niedługo później Michaël Mateo wywołał eksplozję radości wśród kibiców NAC, strzelając kolejnego gola w 71. minucie spotkania. W 82. minucie w jedenastce NAC doszło do zmiany. Darren Maatsen wszedł za Kaja de Rooija.

W tej samej minucie Jelle Duin został zastąpiony przez Fedde de Jonga. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-3.

Kaj de Rooij  20′ 82′
82′ Jelle Duin
Mario Amare Bilate
 50′, 52′ Zakaria Aboukhlal
Colin Rosler
82′ Fedde de Jong