Reklama

Reklama

Alkmaar Zaanstreek II - Go Ahead Eagles 0-3 (0-1). Liga holenderska - 25. kolejka Eerste Divisie

22 lutego na AFAS Trainingscomplex w Wijdewormer odbył się mecz 25. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami AZ II i Eagles'u. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Eagles'u 3-0.

22 lutego  na AFAS Trainingscomplex w Wijdewormer odbył się mecz  25. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami AZ II  i Eagles'u. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Eagles'u 3-0.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. Kibice AZ II nie mogli już doczekać się wprowadzenia Richonella Margareta. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Zakaria Aboukhlal.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Antoine Rabillard z drużyny gości. Była to 29. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Eagles'u w 32. minucie spotkania, gdy Jeroen Veldmate strzelił z karnego pierwszego gola. W 37. minucie Bradly van Hoeven zastąpił Wouta Droste'a.

Reklama

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Eagles'u.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Eagles'u, zdobywając kolejną bramkę. W 56. minucie na listę strzelców wpisał się Giannis-Foivos Botos. Asystę zaliczył Erkan Eyibil.

Prawie natychmiast Sam Beukema wywołał eksplozję radości wśród kibiców Eagles'u, strzelając kolejnego gola w 60. minucie starcia. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Luuk Brouwers.

W 70. minucie Robin Lathouwers został zmieniony przez Emira Biberoğlu, co miało wzmocnić zespół AZ II. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jacoba Mulengę na Sama Hendriksa. W 81. minucie kartką został ukarany Jeroen Veldmate, piłkarz Eagles'u. Chwilę później trener Eagles'u postanowił bronić wyniku. W 83. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Giannisa-Foivosa Botosa wszedł Julliani Eersteling, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Eagles'u utrzymać prowadzenie.

Na pięć minut przed zakończeniem pojedynku w zespole Eagles'u doszło do zmiany. Jay Idzes wszedł za Erkana Eyibila. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-3.

Arbiter nie ukarał zawodników AZ II żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie żółte.

Drużyna gospodarzy wymieniła dwóch graczy. Natomiast jedenastka Eagles'u wymieniła czterech zawodników.

Już w najbliższy piątek zespół Eagles'u będzie miał szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jego rywalem będzie PSV Eindhoven II. Tego samego dnia BV De Graafschap będzie przeciwnikiem jedenastki AZ II w meczu, który odbędzie się w Doetinchem.

Reklama

Reklama

Reklama