Alkmaar Zaanstreek II - Almere City FC 2-5 (1-4). Liga holenderska - 20. kolejka Eerste Divisie

15 stycznia na AFAS Trainingscomplex w Wijdewormer odbyło się spotkanie 20. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami AZ II i Almere. Starcie zakończyło się zwycięstwem Almere 5-2.

20. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2021-01-15 21:00 | Stadion: AFAS Trainingscomplex | Arbiter: Luca Evian Cantineau
O. Bouyaghlafen 72'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka Almere wygrała aż pięć razy, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Almere w dziewiątej minucie spotkania, gdy Frederik Helstrup zdobył pierwszą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Mees Kaandorp.

Niedługo później Thomas Verheydt wywołał eksplozję radości wśród kibiców Almere, strzelając kolejnego gola w 21. minucie meczu. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zaliczył Ryan Koolwijk.

Po pół godzinie gry sędzia przyznał kartkę Bramowi Frankenowi z AZ II.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 35. minucie wynik na 0-3 podwyższył Damon Mirani.

Zawodnicy gospodarzy szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Jelle Duin.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Almere w 41. minucie spotkania, gdy Mees Kaandorp zdobył czwartą bramkę. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy zdobyciu bramki pomógł Elias Sørensen.

Na drugą połowę jedenastka AZ II wyszła w zmienionym składzie, za Millena Baarsa wszedł Fedde De Jong. W 62. minucie w drużynie AZ II doszło do zmiany. Richonell Margaret wszedł za Jelle'a Duina.

W 66. minucie za Meesa Kaandorpa wszedł Oussama Bouyaghlafen. W tej samej minucie w zespole Almere doszło do zmiany. Stije Resink wszedł za Farisa Hammoutiego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Almere w 72. minucie spotkania, gdy Oussama Bouyaghlafen zdobył piątą bramkę. Bramka padła po podaniu Eliasa Sørensena.

Po chwili trener Almere postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Steve Tunga, a murawę opuścił Ryan Koolwijk. W tej samej minucie Elias Sørensen został zmieniony przez Guillerma Gaunę, a za Frederika Helstrupa wszedł na boisko Daniël Breedijk, co miało wzmocnić jedenastkę Almere. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Brama Frankena na Zica Buurmeestera. Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Bram van Vlerken z drużyny gości. Była to 84. minuta spotkania.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W doliczonej drugiej minucie pojedynku wynik ustalił Des Kunst. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Fedde De Jong.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-5.

Thibaut Lesquoy
31′ 80′ Bram Franken
Tim Charles Pieter Receveur
 90′ Des Kunst
Ryan Koolwijk75′
Thijs Oosting
Faris Hammouti66′
46′ Millen Baars
Elias Fritjof Grænge Sørensen75′
 37′ 62′ Jelle Duin
Delvechio Blackson
80′ Zico Buurmeester
Daniël Breedijk86′
46′ Fedde de Jong
Ruggero Mannes
Iman Griffith
Anwar Bensabouh
62′ Richonell Margaret
Guillermo Gauna75′

Stije Resink66′

Steve Tunga Malanda75′

Oussama Bouyaghlafen66′  72′

Jearl Margaritha

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Almere w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.