AFC Ajax II - NEC Nijmegen 0-1 (0-1). Liga holenderska - 35. kolejka Eerste Divisie

23 kwietnia na Sportpark De Toekomst w Kanału Amsterdamie-Renie odbył się pojedynek 35. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami Ajaksu II i Nijmegenu. Mecz zakończył się zwycięstwem Nijmegenu 1-0.

É. Barreto 34'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć starć zespół Nijmegenu wygrał trzy razy i tyle samo razy przegrywał. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Już w pierwszych minutach drużyna Ajaksu II próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Javierowi Vetowi z Nijmegenu. Była to 23. minuta starcia.

Jedyną bramkę meczu dla Nijmegenu zdobył Edgar Barreto w 34. minucie. Przy zdobyciu bramki pomagał Elayis Tavsan.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Nijmegenu.

Trener Ajaksu II wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ar'janego Marthę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Christian Kjelder. Drugą połowę drużyna Ajaksu II rozpoczęła w zmienionym składzie, za Youriego Baasa wszedł Terrence Douglas.

W 64. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Neraysha Kasanwirja z Ajaksu II, a w 66. minucie Souffiana El Karouaniego z drużyny przeciwnej. W 70. minucie za Misjonne Naigelina wszedł Kristian Hlynsson. Na kwadrans przed zakończeniem meczu drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Neraysho Kasanwirjo osłabiając zespół Ajaksu II. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 64. minucie.

Niedługo później trener Nijmegenu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Thomas Beekman, a murawę opuścił Jonathan Okita. W 82. minucie boisko opuścili piłkarze Ajaksu II: Anass Salah-Eddine, Giovanni, a na ich miejsce weszli Donny Warmerdam, Quinten Timber. W drugiej połowie nie padły bramki.

Mattijs Branderhorst
64′ 75′ Neraysho Meritchio Kasanwirjo
Bart van Rooij
Youri Pieter Regeer
Edgar Barreto  34′
Enric Llansana Beuse
Cas Odenthal
46′ Youri Baas
Souffian El Karouani66′
82′ Donny Warmerdam
Terry Lartey Sanniez
Kenneth Ina Dorothea Taylor
Javier Vet23′
82′ Quinten Ryan Crispito Timber
Jonathan Yula Okita79′
46′ Christian Theodor Kjelder Rasmussen
Dirk Wanner Proper
Kian Fitz-Jim
Elayis Tavşan
70′ Misjonne Juniffer Naigelino Hansen
Rangelo Maria Janga
Charlie Terence Setford
Robin Roefs
46′ Terrence John Douglas
Job Schuurman
Nordin Musampa
Guus Gertsen
82′ Anass Salah-Eddine
Thomas Beekman79′
Liam van Gelderen
Mathias De Wolf
70′ Kristian Nökkvi Hlynsson
Anton Fase
82′ Giovanni Manson Ribeiro
Terell Ondaan
Alex Méndez
Ayman Sellouf
Gibson Osahumen Yah

46′ Ar'jany Martha

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach.

Zespół Ajaksu II w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła jednego zawodnika.