AFC Ajax II - MVV 3-1 (2-0). Liga holenderska - 8. kolejka Eerste Divisie

27 września na Sportpark De Toekomst w Kanału Amsterdamie-Renie odbył się mecz 8. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami Ajaksu II i MVV. Starcie zakończyło się zwycięstwem Ajaksu II 3-1. Na stadionie stawiło się 450 widzów.

8. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2021-09-27 20:00 | Stadion: Sportpark De Toekomst | Widzów: 450 | Arbiter: Martin Perez
O. Džepar 90'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 spotkań drużyna MVV wygrała sześć razy i tyle samo razy przegrywała. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 19. minucie w zespole MVV doszło do zmiany. Tim Zeegers wszedł za Rica Zeegersa.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Ajax II: Rio Hillenowi w 20. i Devyne Renschowi w 22. minucie. W 23. minucie arbiter wskazał na wapno, ale bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała jedenastka MVV. W 30. minucie sędzia przyznał kartkę Timowi Zeegersowi z MVV.

W tym czasie zawodnicy Ajaksu II nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 33. minucie na listę strzelców wpisał się Danilo.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Ajaksu II w 45. minucie spotkania, gdy Naci Ünüvar zdobył drugą bramkę. Przy zdobyciu bramki asystował Danilo.

Na drugą połowę jedenastka Ajaksu II wyszła w zmienionym składzie, za Devyne Renscha wszedł Liam van Gelderen. W 52. minucie Youri Regeer został zastąpiony przez Enrica Llansanę.

Niedługo później Danilo wywołał eksplozję radości wśród kibiców Ajaksu II, strzelając kolejnego gola w 60. minucie meczu. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Christian Kjelder.

Między 61. a 80. minutą, boisko opuścili piłkarze MVV: Mitchy-Yorham Ntelo, Clint Essers, Sven Blummel, Roland Alberg, na ich miejsce weszli: Orhan Džepar, Simon Libert, Marciano Aziz, Bob Nijsten. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Danila, Rio Hillena zajęli: Max de Waal, Nordin Musampa. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Ajaksu II postanowił bronić wyniku. W 90. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Donnego Warmerdama wszedł Anass Salah-Eddine, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Ajaksu II utrzymać prowadzenie. W tej samej minucie w drużynie Ajaksu II doszło do zmiany. Giovanni wszedł za Naciego Ünüvara.

Zawodnicy MVV w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W czwartej minucie doliczonego czasu spotkania gola pocieszenia strzelił Orhan Džepar. To już trzecie trafienie tego piłkarz w sezonie.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-1.

Thijmen Joel Sander Nijhuis
52′ Youri Pieter Regeer
Rico Theodorus Johannes Zeegers19′
22′ 46′ Devyne Fabian Jairo Rensch
Allan Michaël Delferriere
20′ 61′ Rio Hillen
Clint Essers79′
Youri Baas
Leroy Labylle
Kian Fitz-Jim
Sven Blummel 23′ (k.) 80′
90′ Donny Warmerdam
Marco Kleinen
Victor Christoffer Jensen
Mart Remans
Christian Theodor Kjelder Rasmussen
Nicky Souren
 33′ (k.), 60′ 61′ Danilo Pereira da Silva
Mitchy-Yorham Ntelo Mbala64′
 45′ 90′ Naci Ünüvar
Roland Romario Alberg80′
Joey Roggeveen
Romain Matthys
Terrence John Douglas
Joshua Jonas Wehking
61′ Nordin Musampa
Ermin Cavcic
90′ Anass Salah-Eddine
Simon Libert79′
Steven Ako van der Sloot
Tim Zeegers19′ 30′
46′ Liam van Gelderen
Marciano Aziz80′
61′ Max de Waal
Orhan Džepar64′  90′
52′ Enric Llansana Beuse
Adam Mami
90′ Giovanni Manson Ribeiro
Milo Delrock

Bob Nijsten80′

Jedenastka Ajaksu II była w posiadaniu piłki przez 74 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom MVV przyznał jedną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła sześciu zawodników. Natomiast zespół MVV dokonał pięciu zmian.