AFC Ajax II - FC Den Bosch 1-2 (1-1). Liga holenderska - 27. kolejka Eerste Divisie

8 marca na Sportpark De Toekomst w Kanału Amsterdamie-Renie odbył się pojedynek 27. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami Ajaksu II i Den Bosch. Starcie zakończyło się zwycięstwem Den Bosch 2-1.

R. Kuijpers 70'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Jedenastka Ajaksu II wygrała aż siedem razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Ajaksu II otworzyli wynik. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Kenneth Taylor. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Na murawie, jak to często zdarzało się Den Bosch w tym sezonie, pojawił się Jorn van Hedel, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 35. minucie Matsa Deijla. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W tej samej minucie Soufyan Ahannach został zmieniony przez Roya Kuijpersa.

Piłkarze gości nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 42. minucie gola wyrównującego strzelił Jizz Hornkamp. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Roy Kuijpers.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 56. minucie arbiter pokazał kartkę Youriemu Baasowi, piłkarzowi Ajaksu II. W 62. minucie Jizz Hornkamp został zmieniony przez Dhorasa Klasa, co miało wzmocnić jedenastkę Den Bosch. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Misjonne Naigelina na Christiana Kjeldera.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Den Bosch w 70. minucie spotkania, gdy Roy Kuijpers zdobył drugą bramkę. Asystę przy golu zanotował Paco van Moorsel.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Ajaksu II doszło do zmiany. Donny Warmerdam wszedł za Kiana Fitza-Jima. Kibice Ajaksu II nie mogli już doczekać się wprowadzenia Aleksa Méndeza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Ar'jany Martha. W 82. minucie Neraysho Kasanwirjo został zmieniony przez Giovanniego, co miało wzmocnić drużynę Ajaksu II. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ringa Meervelda na Ryana Trotmana.

W 87. minucie kartkę otrzymał Romano Postema z Den Bosch. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2.

Lorenzo Soares Fonseca
82′ Neraysho Kasanwirjo
Junior van der Velden
56′ Youri Baas
Dwayne Green
Youri Pieter Regeer
Kevin Felida
 10′ (k.) Kenneth Ina Dorothea Taylor
Romano Ceciel Postema87′
71′ Kian Fitz-Jim
Soufyan Ahannach35′
82′ Ar'jany Martha
Ringo Meerveld85′
63′ Misjonne Juniffer Naigelino Hansen
Stan Maas
82′ Alex Méndez
Jorn van Hedel35′
82′ Giovanni Manson Ribeiro
Christophe van Zutphen
71′ Donny Warmerdam
Dhoraso Moreo Klas62′
63′ Christian Theodor Kjelder Rasmussen
Ryan Lambert

Don Bolsius

Roy Kuijpers35′  70′

Ryan Lara Trotman85′

Sebastiaan van Bakel

Przewaga zespołu Ajaksu II w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników.