AFC Ajax II - BV De Graafschap 1-1 (1-0). Liga holenderska - 37. kolejka Eerste Divisie

7 maja na Sportpark De Toekomst w Kanału Amsterdamie-Renie odbył się pojedynek 37. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami Ajaksu II i Graafschap. Mecz zakończył się remisem 1-1.

T. van Huizen 64'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Drużyna Graafschap wygrała aż sześć razy, zremisowała raz, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Ajaksu II w 23. minucie spotkania, gdy Kenneth Taylor strzelił pierwszego gola. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Amourrichio van Axel.

Kibice Ajaksu II nie mogli już doczekać się wprowadzenia Aleksa Méndeza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Lassina Traoré. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Ajaksu II.

Na drugą połowę jedenastka Ajaksu II wyszła w zmienionym składzie, za Amourrichia van Axla wszedł Giovanni.

Bramkarz Ajaksu II wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w starciu aż siedem razy, ale nie zachował czystego konta. W 64. minucie Toine van Huizen wyrównał wynik meczu. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Daryl van Mieghem.

W 65. minucie za Kennetha Taylora wszedł Gibson Yah. Na 12 minut przed zakończeniem meczu sędzia pokazał kartkę Daanowi Reizigerowi, piłkarzowi gospodarzy. W 83. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Misjonne Naigelino, Christian Kjelder, a na ich miejsce weszli Ar'jany Martha, Jurgen Ekkelenkamp.

Trener Graafschap postanowił zagrać agresywniej. W 86. minucie zmienił pomocnika Johnatana Opoku i na pole gry wprowadził napastnika Antoniusa Platjego, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w pierwszej minucie doliczonego czasu gry, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Toine van Huizenowi i Aleksowi Méndezowi. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

AFC Ajax II
78′ Daan Reiziger
Jordy Tutuarima
83′ Jurgen Ekkelenkamp
Toine Daniël van Huizen  64′ 90′
 23′ 65′ Kenneth Ina Dorothea Taylor
Jesse Schuurman
Donny Warmerdam
Elmo Lieftink
83′ Ar'jany Martha
Ralf Seuntjens
36′ Lassina Chamste Soudine Franck Traoré
Johnatan Opoku Agyemang86′
46′ Amourrichio Jahvairo Déshauntino van Axel Dongen
Clint Leemans
46′ Giovanni Manson Ribeiro
Camiel Neghli
36′ 90′ Alex Méndez
Mohamed Hamdaoui
65′ Gibson Osahumen Yah
Joey Konings
83′ Christian Theodor Kjelder Rasmussen
Antonius Johannes Melvin Platje86′
83′ Misjonne Juniffer Naigelino Hansen

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Zespół gospodarzy dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna Graafschap w drugiej połowie dokonała jednej zmiany.