ADO Den Haag - Roda Kerkrade 2-0 (2-0). Liga holenderska - 8. kolejka Eerste Divisie

24 września na Cars Jeans Stadion odbyło się starcie 8. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami Den Haaga i Rody. Mecz zakończył się zwycięstwem Den Haaga 2-0. Spotkanie obejrzało 6 015 widzów.

8. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2021-09-24 20:00 | Stadion: Cars Jeans Stadion | Widzów: 6015 | Arbiter: Serdar Gözübüyük
ADO Den Haag
Roda Kerkrade
2
0
S. Steijn 7'
V. Besuijen 28'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Den Haaga w siódmej minucie spotkania, gdy Sem Steijn zdobył pierwszą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Thomas Verheydt.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Den Haaga, strzelając kolejnego gola. W 28. minucie wynik ustalił Vicente Besuijen. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka Rody rozpoczęła w zmienionym składzie, za Richarda Jensena wszedł Daryl Werker. W 62. minucie Niek Vossebelt zastąpił Xiana Emmersa.

W 63. minucie w zespole Den Haaga doszło do zmiany. Cain Seedorf wszedł za Thomasa Verheydta. Trener Den Haaga wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Xandera Severinę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Amar Ćatić. W drugiej połowie nie padły gole.

Amir Absalem
69′ Amar Ćatić
Niek Vossebelt62′
 7′ 89′ Sem Steijn
Robert Klaasen79′
 28′ Vicente Andrés Felipe Federico Besuijen
Benjamin Bouchouari86′
Samy Bourard
Bryan Michael Limbombe Ekango
Dhoraso Moreo Klas
Dylan Vente79′
63′ Thomas Jacco Verheydt
Jamil Takidine
89′ Sacha Komljenovic
Daryl Werker46′
63′ Cain Seedorf
Xian Ghislaine Emmers62′
Marius van Mil
Denzel Jubitana79′
Evan Rottier
Robin Schoonbrood
69′ Xander Severina
Jeremy Cijntje79′
Fabian Shahaj
Jimmy Vijgen

Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedenastka Den Haaga w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.