33. kolejka Eerste Divisie: PSV Eindhoven II - NEC Nijmegen 1-2 (0-2)

8 kwietnia na Jan Louwers Stadion w Eindhoven odbył się mecz 33. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami PSV II i Nijmegenu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Nijmegenu 2-1. Na stadionie stawiło się 412 widzów.

33. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2019-04-08 20:00 | Stadion: Jan Louwers Stadion | Widzów: 412 | Arbiter: E. Blank
J. Okita 43'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół Nijmegenu wygrał dwa razy, zremisował tyle samo, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Nijmegenu w 22. minucie spotkania, gdy Ferdy Druijf zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 10 strzelonych goli.

Między 27. a 39. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Nijmegenu, zdobywając kolejną bramkę. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy wynik na 0-2 podwyższył Jonathan Okita. To już dwunaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Tom Overtoom.

W 64. minucie Baggio Wallenburg został zastąpiony przez Marlona Freya.

W 87. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Nijmegenu Frank Sturing. Trener PSV II wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Robina Schoonbrooda. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy. Murawę musiał opuścić Justin Lonwijk.

Chwilę później trener Nijmegenu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 88. minucie na plac gry wszedł Ole ter Haar, a murawę opuścił Jordy Bruijn. Zespołowi PSV II zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Nijmegenu.

Josef Kvída
64′ Baggio Wallenburg
Terry Lartey Sanniez
37′ Mauro Jaqueson Júnior Ferreira dos Santos
Frank Sturing 87′ (samob.)
88′ Justin Lonwijk
Jonathan Okita  43′
39′ Matthias Verreth
Ferdy Druijf  22′ (k.)
Kyan van Dorp
Marco van Duin
64′ Marlon Frey
Oliver Zelenika
Jaëll Hattu
Mathias Bossaerts
88′ Robin Schoonbrood