Reklama

Reklama

33. kolejka Eerste Divisie: MVV - FC Eindhoven 1-1 (1-1)

5 kwietnia na De Geusselt w Maastrichcie odbył się mecz 33. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami MVV i FC Eindhoven. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 4 079 widzów.

5 kwietnia  na De Geusselt w Maastrichcie odbył się mecz  33. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami MVV  i FC Eindhoven. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 4 079 widzów.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 40 pojedynków zespół FC Eindhoven wygrał 15 razy i zanotował 13 porażek oraz 12 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 11. minucie arbiter pokazał kartkę Dimitriemu Lavaléemu, piłkarzowi gospodarzy.

Tymczasem to zawodnicy MVV otworzyli wynik. W 18. minucie bramkę zdobył Anthony van den Hurk. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzynaste trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Jordy Croux.

Po pół godzinie gry kartkę obejrzał Anthony van den Hurk z MVV.

Reklama

Zawodnicy gości nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 32. minucie Branco van den Boomen wyrównał wynik meczu. To już dziesiąte trafienie tego piłkarza w sezonie.

W 40. minucie kartką został ukarany Samy Bourard, zawodnik FC Eindhoven. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Kibice MVV nie mogli już doczekać się wprowadzenia Tuura Houbena. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 16 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Jérôme Deom. W 55. minucie w drużynie MVV doszło do zmiany. Xavier Mbuyamba wszedł za Marnicka Vermijla.

Trener FC Eindhoven postanowił zagrać agresywniej. W 69. minucie zmienił pomocnika Samego Bourarda i na pole gry wprowadził napastnika Marcela Lopesa, który w bieżącym sezonie ma na koncie pięć bramek. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 74. minucie Elton Kabangu został zastąpiony przez Rigina Cicilię. W 87. minucie w jedenastce FC Eindhoven doszło do zmiany. Jay Idzes wszedł za Alvina Danielsa.

W drugiej połowie nie padły bramki.

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Sędzia wręczył dwie żółte kartki piłkarzom MVV, a zawodnikom gości pokazał jedną.

Drużyna MVV w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.

Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

12 kwietnia jedenastka FC Eindhoven zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Roda Kerkrade. Tego samego dnia FC Dordrecht będzie gościć jedenastkę MVV.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL