33. kolejka Eerste Divisie: MVV - FC Eindhoven 1-1 (1-1)

5 kwietnia na De Geusselt w Maastrichcie odbył się mecz 33. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami MVV i FC Eindhoven. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 4 079 widzów.

B. van den Boomen 32'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 40 pojedynków zespół FC Eindhoven wygrał 15 razy i zanotował 13 porażek oraz 12 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 11. minucie arbiter pokazał kartkę Dimitriemu Lavaléemu, piłkarzowi gospodarzy.

Tymczasem to zawodnicy MVV otworzyli wynik. W 18. minucie bramkę zdobył Anthony van den Hurk. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzynaste trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Jordy Croux.

Po pół godzinie gry kartkę obejrzał Anthony van den Hurk z MVV.

Zawodnicy gości nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 32. minucie Branco van den Boomen wyrównał wynik meczu. To już dziesiąte trafienie tego piłkarza w sezonie.

W 40. minucie kartką został ukarany Samy Bourard, zawodnik FC Eindhoven. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Kibice MVV nie mogli już doczekać się wprowadzenia Tuura Houbena. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 16 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Jérôme Deom. W 55. minucie w drużynie MVV doszło do zmiany. Xavier Mbuyamba wszedł za Marnicka Vermijla.

Trener FC Eindhoven postanowił zagrać agresywniej. W 69. minucie zmienił pomocnika Samego Bourarda i na pole gry wprowadził napastnika Marcela Lopesa, który w bieżącym sezonie ma na koncie pięć bramek. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 74. minucie Elton Kabangu został zastąpiony przez Rigina Cicilię. W 87. minucie w jedenastce FC Eindhoven doszło do zmiany. Jay Idzes wszedł za Alvina Danielsa.

Menno Bergsen
11′ Dimitri Lavalée
Rochdi Achenteh
Luc Mares
Augustine Loof
Shermar Donald Emigdio Martina
Collin Seedorf
55′ Marnick Vermijl
Siebe Van der Heyden
46′ Jérôme Déom
Samy Bourard40′ 69′
Ricardo Ippel
Karim Essikal
Jordy Croux
Branco van den Boomen  32′
 18′ 31′ Anthony van den Hurk
Dogan Can Golpek

46′ Tuur Houben

55′ Xavier Tshimanga Kamaluba Mbuyamba

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Sędzia wręczył dwie żółte kartki piłkarzom MVV, a zawodnikom gości pokazał jedną.

Drużyna MVV w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.

Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.