33. kolejka Eerste Divisie: Go Ahead Eagles - Alkmaar Zaanstreek II 1-0 (0-0)

W pojedynku 33. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, który rozegrany został 5 kwietnia, drużyna Eaglesu wygrała z AZ II 1-0 (0-0). Mecz na De Adelaarshorst w Deventer obejrzało 8 000 widzów.

33. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2019-04-05 20:00 | Stadion: De Adelaarshorst | Widzów: 8000 | Arbiter: M. Nagtegaal
Go Ahead Eagles
Alkmaar Zaanstreek II
1
0
I. Bakx 69'

Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Eaglesu postanowił zagrać agresywniej. W 59. minucie zmienił pomocnika Richarda van der Venne'a i na pole gry wprowadził napastnika Pietera Langedijka, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. W 69. minucie Vince Dekker zastąpił Maartena Pouwelsa.

Jedyną bramkę meczu zdobył Istvan Bakx dla zespołu Eaglesu. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Pieter Langedijk.

Trener AZ II wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Mohameda Taabouniego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Justin de Haas.

Mauro Alessio Savastano
 69′ Istvan Bakx
Jamie Jacobs
Jeff Stans
Jeremy Helmer
58′ Richard van der Venne
Kenzo Goudmijn60′
Paco van Moorsel
Peer Koopmeiners
Thomas Verheydt
Tijjani Reijnders
68′ Vince Gino Dekker
Mees Kaandorp
58′ Pieter Langedijk
Des Kunst
68′ Maarten Pouwels

Samuel Wakana

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.

Jedenastka AZ II także wymieniła dwóch graczy.