33. kolejka Eerste Divisie: Go Ahead Eagles - Alkmaar Zaanstreek II 1-0 (0-0)

W pojedynku 33. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, który rozegrany został 5 kwietnia, drużyna Eaglesu wygrała z AZ II 1-0 (0-0). Mecz na De Adelaarshorst w Deventer obejrzało 8 000 widzów.

W  pojedynku 33. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, który rozegrany został 5 kwietnia, drużyna Eaglesu wygrała  z AZ II  1-0 (0-0). Mecz na De Adelaarshorst w Deventer obejrzało 8 000 widzów.

Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Eaglesu postanowił zagrać agresywniej. W 59. minucie zmienił pomocnika Richarda van der Venne'a i na pole gry wprowadził napastnika Pietera Langedijka, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. W 69. minucie Vince Dekker zastąpił Maartena Pouwelsa.

Jedyną bramkę meczu zdobył Istvan Bakx dla zespołu Eaglesu. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Pieter Langedijk.

Trener AZ II wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Mohameda Taabouniego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Justin de Haas.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.

Jedenastka AZ II także wymieniła dwóch graczy.

12 kwietnia drużyna AZ II rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie RKC Waalwijk. Natomiast 15 kwietnia AFC Ajax II będzie rywalem zespołu Eaglesu w meczu, który odbędzie się w Duivendrecht.