Reklama

Reklama

Zacharkin i Bykow trenerami polskiej reprezentacji hokeja na lodzie

Rosjanie Igor Zacharkin i Wiaczesław Bykow zostali trenerami męskiej reprezentacji Polski w hokeju na lodzie. Podpisano z nimi dwuletnie kontrakty z klauzulą przedłużenia do 2018 roku.

Pierwszym szkoleniowcem ma być Zacharkin, a jego konsultantem Bykow.

Zacharkin to były radziecki hokeista. W 1979 roku ukończył studia na Moskiewskim Państwowym Centralnym Instytucie Kultury Fizycznej i uzyskał tytuł doktora.

Początkowo był szkoleniowcem klubów w Szwecji. Następnie był asystentem głównego trenera Wiaczesława Bykowa w takich klubach jak CSKA Moskwa i Saławata Jułajew Ufa.

W międzyczasie od 2006 do maja 2011 roku pracował również jako asystent Bykowa w seniorskiej reprezentacji Rosji, z którą zdobyli dwukrotnie mistrzostwo świata w 2008 i 2009 roku, w 2007 roku brąz, a w 2010 srebro.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy