Reklama

Reklama

Ukraina - Polska 1-5 w towarzyskim meczu hokeja

Hokejowa reprezentacja Polski pokonała Ukrainę 5-1 w meczu towarzyskim rozegranym w Browarach pod Kijowem.

"Biało-Czerwoni" rozpoczęli zdecydowanie lepiej niż dzień wcześniej, gdy wygrali ze "Sbirną" 2-1 po rzutach karnych. Nasi hokeiści odważnie zaatakowali, szybko rozgrywali akcje i przede wszystkim byli bardzo skuteczni.

Nie minęła minuta, a Aron Chmielewski przedarł się z krążkiem między dwoma rywalami, co wykorzystał Filip Komorski i błyskawicznym strzałem pokonał bramkarza. Cztery minuty później Chmielewski wypracował drugiego gola - Marcin Kolusz dostał świetne podanie przed bramkę i wykorzystał okazję. Już po chwili było 3-0, bo zasłonięty bramkarz przepuścił krążek po strzale spod bandy.

Reklama

Czwartego gola zdobył Martin Przygodzki, który z bliska dobił krążek do pustej bramki po interwencji ukraińskiego bramkarza. W 26. minucie świetne podanie zza bramki na piątego gola zamienił Marcin Kolusz.

Nasi hokeiści zdobywali bramki, ale trzeba podkreślić, że mogli liczyć na znakomicie broniącego Ondreja Raszkę. Na początku trzeciej tercji dwukrotnie wystawili go na ciężką próbę i o ile za pierwszym razem wygrał pojedynek z Andrijem Michnowem, to chwilę później skapitulował. Timur Hrycenko znalazł się w sytuacji sam na sam, pierwszy strzał Raszka obronił, ale Ukrainiec dobił krążek do bramki.

Wielkiego pecha miał Arkadiusz Kostek blokując strzał, dostał krążkiem w twarz. Polała się krew, ale nasz zawodnik o własnych siłach zjechał z lodu. Konieczne okazało się założenie szwów.

Polski zespół prowadzony przez Tomasza Valtonena w sobotę zagra z Rumunią. Ukraińcy i Rumuni będą naszymi rywalami podczas MŚ Dywizji IB w Tallinnie. O jedno miejsce premiowane awansem na zaplecze elity zagramy także z Estonią, Japonią i Holandią.

Mirosz

Ukraina - Polska 1-5 (0-4, 0-1, 1-0)

0-1 Filip Komorski (1. Aron Chmielewski)
0-2 Marcin Kolusz (5. w przewadze; Aron Chmielewski)
0-3 Michael Kolarz (6. Tomasz Malasiński, Mateusz Bepierszcz)
0-4 Martin Przygodzki (16. Michael Kolarz)
0-5 Marcin Kolusz (26. Mateusz Bepierszcz)
1-5 Timur Hrycenko (42.)

Kary: 12 - 10 min.

Polska: Ondrej Raszka - Oskar Jaśkiewicz, Marcin Kolusz; Aron Chmielewski, Bartłomiej Neupauer, Damian Kapica - Bartosz Ciura, Mateusz Bryk; Mateusz Gościński, Filip Komorski, Tomasz Malasiński - Bartłomiej Bychawski, Arkadiusz Kostek; Mateusz Bepierszcz, Dominik Paś, Mateusz Michalski - Damian Tomasik, Michael Kolarz; Martin Przygodzki, Radosław Nalewajka, Szymon Marzec.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy