Reklama

Reklama

Turniej kwalifikacyjny do igrzysk. Polscy hokeiści bez Adama Borzęckiego

Bez najbardziej doświadczonego obrońcy Adama Borzęckiego pojedzie hokejowa reprezentacja Polski na Węgry, gdzie będzie walczyć o awans do ostatniej rundy olimpijskich kwalifikacji. Turniej w Budapeszcie potrwa od najbliższego czwartku do niedzieli.

Na zgrupowanie "Biało-czerwonych" dotarli trzej zawodnicy występujący w zagranicznych klubach: obrońcy Paweł Dronia (Fischtown Pinguins) i Jakub Wanacki (Anglet Hormadi) oraz bramkarz Przemysław Odrobny (Pingouins de Morzine-Avoriaz-Les Gets).

Reklama

Ostateczny skład kadry poznamy po wtorkowym treningu. Wiadomo, że na Węgry pojadą trzej bramkarze i 20 zawodników z pola. Bramkarze: Kamil Kosowski, Rafał Radziszewski i Przemysław Odrobny są pewni wyjazdu, a trener Jacek Płachta będzie musiał podziękować trzem zawodnikom z pola.

Nasz zespół pojedzie na Węgry autokarem. Do Budapesztu ma dotrzeć wieczorem we wtorek.

- W środę przed południem będziemy mieć wolne, a na godz. 16.50 zaplanowany jest godzinny trening - powiedział Andrzej Zabawa, były świetny napastnik Orłów, a obecnie kierownik drużyny.

Walkę o jedno miejsce premiowane awansem do ostatniej rundy eliminacji nasz zespół stoczy z Estonią, Litwą i Węgrami. Faworytem turnieju są gospodarze, ale "Biało-czerwonych" stać na wygranie imprezy.

Mirosław Ząbkiewicz

Program turnieju w Budapeszcie:

Czwartek

Polska - Estonia godz. 16

Litwa - Węgry 19.30

Piątek

Polska - Litwa 14.30

Węgry - Estonia 18

Niedziela

Estonia - Litwa 14.30

Węgry - Polska 18

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje