Reklama

Reklama

Trzecie miejsce młodych polskich hokeistów na turnieju w Poznaniu

Reprezentacja Polski w hokeju na lodzie U18 zajęła trzecie miejsce w międzynarodowym turnieju towarzyskim, który w sobotę zakończył się w Poznaniu. Triumfowali Austriacy.

Reprezentacja Polski w hokeju na lodzie U18 zajęła trzecie miejsce w  międzynarodowym turnieju towarzyskim, który w sobotę zakończył się w Poznaniu. Triumfowali Austriacy.

"Biało-czerwoni" przed ostatnim spotkaniem mieli nawet nikłą szansę na zwycięstwo w turnieju, ale musieli pokonać Austriaków. Rywale do Poznania przyjechali jednak starszym rocznikiem i we wszystkich spotkaniach górowali nad rywalami. Polscy hokeiści grali dość ostro i zbyt wiele minut spędzili na ławce kar, by myśleć o korzystnym rezultacie. Ostatecznie ulegli 2-8.

Drugi trener reprezentacji juniorów Marek Batkiewicz mimo porażki chwalił zespół za podjęcie walki. - Chłopcy podjęli rękawice, walczyli jak mogli z przeciwnikami starszymi nawet o dwa lata. A w tej kategorii wiekowej jest to różnica zauważalna. Moim zdaniem do poziomu meczu nie dostosowali się sędziowie. Hokej jest twardą grą i trzeba odróżniać grę ciałem od faulu. A tego dzisiaj nie było - przyznał szkoleniowiec.

Reklama

Dla polskich juniorów turniej w Poznaniu był jednym z etapów przygotowań do kwietniowych mistrzostw świata dywizji 2A (czwarty poziom), które rozegrane zostaną w Rumunii.

- Jesteśmy w tej chwili na etapie selekcji zawodników, ale wszystko to idzie w dobrym kierunku. W Poznaniu pokonaliśmy Ukrainę 7:5, a z Węgrami niewiele brakowało, by osiągnąć lepszy wynik, a to są reprezentacje, które grają w wyższej dywizji. Nie ukrywam, że w Rumunii celem jest awans do pierwszej dywizji - dodał Batkiewicz.

Dla stolicy Wielkopolski trzydniowe zawody miały wyjątkowe znaczenie. Po raz pierwszy od ponad 40 lat do Poznania zawitała polska reprezentacja w hokeju na lodzie. Ta dyscyplina sportu dopiero odbudowuje się w mieście, które raczej słynie z hokeja na trawie.

- Mieliśmy tutaj świetne warunki do trenowania, niczego nam nie brakowało. Teraz trzeba mocno trzymać kciuki, żeby hokej w Poznaniu się odrodził. Ja jeszcze pamiętam, gdy byłem juniorem, to rozgrywałem spotkania z Tarpanem Poznań. Dlatego liczę, że władze miasta przychylnym okiem spojrzą na tę dyscyplinę sportu - podsumował Batkiewicz.

Wyniki:

Polska - Węgry 2-4 (1-0, 1-2, 0-2)

Austria - Ukraina 3-2 (1-1, 1-0, 1-1)

Polska - Ukraina 7-5 (2-2, 1-1, 4-2)

Austria - Węgry 9-0 (3-0, 4-0, 2-0)

Węgry - Ukraina 3-4 (0-1, 1-1, 2-1, 0-1) po dogrywce

Polska - Austria 2-8 (1-2, 0-3, 1-3)

tabela

1. Austria   3  9  20-4

2. Węgry     3  4  7-15

3. Polska    3  3  11-17

4. Ukraina   3  2   11-13

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL